info@mahbodparvaz.com 026 34208125
سفر به چین
سفر به چین
سفر به چین

سفر به چین

تعداد توریست  بین المللی چین در سال 2018 به میزان قابل توجه 30 میلیون نفر افزایش داشته است. گفته شده است که در کمتر از 10 سال آینده این کشور اولین مقصد گردشگری با بزرگترین تعداد بازدید کنندگان جهان خواهد شد. صنعت گردشگری چین در سال های اخیر به دلیل رشد اقتصادی پایدار ،اصلاح سیاست ، افزایش قابل توجه درآمد شخصی مردم، شاهد پیشرفت بی سابقه بوده است. .آیا برای سفر به چین برنامه ریزی کرده اید؟ آیا می خواهید با این کشور آشنا شوید و جذابیتهای خاص آن را بدانید؟

در اینجا ما با برخی از راهنمایی ها شما را برای  سفر به چین  آماده میکینم :

قبل از سفر به چین و خروج از کشور بهتر است برنامه ریزی کنید تا در حین سفر با شرایط اضطراری یا غیر قابل پیش بینی مواجه نشوید.

 نام ارز چینی چیست؟

ژنمینی، به معنای واقعی کلمه پول مردم، اقلام قانونی جمهوری خلق چین است که توسط بانک خلق چین صادر می شود. این نام دیگر، یوان چینی است.
• (یوان چینی)
• اختصار: RMB
• چینی: Ren Min Bi (人民币)
• نماد: ¥
• واحد پولی: یوان (元)
• واحدهای جزئی: Jiao (角) و Fen (分) آیا ارز هنگ کنگ همانند سرزمین چین می باشد؟

پول استفاده شده در هنگ کنگ، ماکائو و تایوان متفاوت است
• هنگ کنگ: دلار هنگ کنگ
• اختصارات: HKD $
• ماکائو: Pataca
• اختصارات: MOP $
• تایوان: دلار جدید تایوان
• اختصار: NT $

در حال حاضر پول کاغذی مورد استفاده یوان، 5 یوان، 10 یوان، 20 یوان، 50 یوان و 100 یوان است. سکه مورد استفاده 1 یوان و 5 جیائو است. به راحتی پولهای دیگر را قبول نکنید. آیا امکان دریافت پول تقلبی در چین وجود دارد و اگر بله، چگونه آنها را شناسایی کنیم؟

پاسخ: مانند بسیاری از کشورهای جهان، در چین نیزپول تقلبی وجود دارد.
هنگام دریافت یک اسکناس بزرگ (100 یوان یا 50 یوان)، باید بسیار مراقب باشید. اطمینان حاصل کنید که اسکناس جعلی نیست در نهایت ما برخی از روش های آسان برای شناسایی آنها را ارائه می دهیم:
5 یوان چینی دارای یک آرم در سمت چپ طرف مقابل است. شما می توانید آن را به وضوح در پول کاغذی معتبر در برابر نور ببینید.
یک خط امنیتی در وسط  اسکناس های RMB100، RMB50، RMB20، RMB10 و RMB5 وجود دارد.
در پایین سمت چپ هولوگرام تغییر رنگ می دهد: از زوایای مختلف دیده می شود، شناسه علامت ¥ 100 از سبز به آبی تغییر می کند و 50 یوان  از طلایی به سبز تغییر می کند.
با توجه به جنس ویژه آن، RMB معتبر هنگامی که فشرده می شود صدای به خصوصی می دهد.

آب آشامیدنی در چین

آب شیرین در چین غیر قابل خوردن است، آب شیرین در چین نوشیدنی نیست. بر خلاف بسیاری از کشورهای غربی که دسترسی آسان به آب شیرین وجود دارد، در بسیاری از مناطق چین آب شیرین، اگر چه به نظر شفاف می آید اما برای نوشیدن مناسب نیست، مگر اینکه آب جوشیده شده باشد اما استفاده از آن برای شستشو و مسواک زدن دندان مناسب است. مسافران می توانند آب را بجوشانند یا به راحتی بطری اب از فروشگاه تهیه کنند.

 آیا می توانم از تلفن همراهم درسفر به چین استفاده کنم؟

شما می توانید گوشی خود را در چین استفاده کنید. در چین، China Mobile، China Unicom و China Telecom سه شرکت مخابراتی با استفاده از TD-SCDMA، WCDMA و شبکه های CDMA2000 وجود دارند. شما می توانید یک سیم کارت را در چین از یکی از شرکت ها خریداری کنید.
توجه: هزینه های رومینگ بین المللی می تواند بسیار بالا باشد به شدت توصیه می شود از یک سیم کارت محلی استفاده کنید.

جهت اخذ ویزای شینگن فوری با ماتماس بگیرید.

جغرافیای چین

در پایان شما را کمی با جغرافیای چین آشنا میکنیم:

چین در سرتاسر خط ساحلی اقیانوس آرام واقع در جنوب شرقی آسیا، سومین کشور بزرگ جهان پس از روسیه و کانادا است، با مساحت 9.6 میلیون کیلومتر مربع و خط ساحلی 18000 کیلومتر، شکل آن بر روی نقشه مانند یک خروس است.

چین با 14 کشور – کره، ویتنام، لائوس، برمه، هند، بوتان، نپال، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، مغولستان و روسیه هم مرز است. همسایگان دریایی شامل هشت کشور – کره شمالی، کره، ژاپن، فیلیپین، برونئی، اندونزی، مالزی و ویتنام می باشند.

در مرحله دوم حوضه های بزرگ و فلات ها، که بیشتر آنها 1000 تا 2000 متر ارتفاع دارند.کوه های داکسینگ، Taihang، وو و Xuefeng این مرحله و پایین تر یکی را تقسیم می کنند. این پلوتوها شامل مغولان داخلی، لس، یونگی پلاتائوس و حوضه هایی مانند تاریم، یونگار و حوضه سیچوان واقع در اینجا قرار دارند.

مرحله سوم، فراوان در دشتهای وسیع، با کوهستانهای پایین و کوههای پایینتر، با ارتفاع بیش از 500 متر، خالدار است. در اینجا دشت های مشهور قرار می گیرند: شمال شرقی، شمال چین و دشت های پایین تپه یانگ تسه، همسایه های یکدیگر از شمال به جنوب. این گیاهان به خوبی کشت شده و بارور تولید فراوانی می کنند.

برای  سفر به چین ما تماس بگیرید.
برای دریافت ویزای 5 ساله کانادا با ما تماس بگیرید
انتشار این مطلب
تمامي حقوق مادي و معنوي براي ماهبد پرواز محفوظ است. طراحي سايت سايتي نو