english
En

ویزای مولتیپل کانادا

اخذ ویزای مولتیپل کانادا

دولت کانادا قصد دارد در یک بازه زمانی مشخص، کانادا را از لحاظ قدرت اقتصادی به یکی از 3 کشور برتر جهان مبدل نماید و در کنار امریکا و چین قرار بگیرد. در این راستا وزیر مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا ، جذب مهاجران را به نفع کشور کانادا می داند چرا که مهاجران باعث می شوند کانادا در عرصه اقتصاد جهانی ، در صدر بازار رقابتی قرار گیرد. به گفته وی کانادا قصد دارد در سالهای 2019 تا 2021 به ترتیب 330800 نفر و 340000 نفر و 350000 نفر ( یعنی جمعا” حدود یک میلیون نفر در 3 سال ) ، مهاجر از نقاط مختلف جهان جذب کند.

متقاضیان مهاجرت( ویزای مولتیپل کانادا ) بهتر است بدانند نایاگرا فالز ، تورنتو ، اتاوا ، مونترال و شهر کبک از شهر های محبوب کشور کاناداست.

 

سوالات متداولی که در این مقاله به آنها پاسخ داده می شوند:

بهترین نوع ویزای کانادا کدام است ؟

چرا ویزای مولتیپل , ۵ ساله است ؟

آیا داشتن شغل با ویزای مولتی کانادا امکانپذیر است ؟

چگونگی تبدیل اقامت مولتی به دايم ؟

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای مولتی پل کانادا ؟

 

 

ویزای مولتی پل توریستی کانادا

برای مهاجران یکی از بهترین نوع ویزا همین ویزای مولتیپل کانادا است.
نوعی ویزاست که متقاضی می تواند با دریافت آن ، 5 سال با تردد بدون محدودیت بصورت توریستی مجاز به ورود و خروج از کانادا باشد.
ویزای مولتیپل کانادا ،به دلیل توریستی بودن آن ، مسافر نمی تواند بصورت رسمی در این کشور شغل داشته و یا استخدام شود.
بسیاری از مهاجران با داشتن این ویزا ، هم اکنون در کانادا بصورت غیررسمی در بازار کار مشغول هستند که به این نوع اشتغال ،
کار سیاه می گویند و در کانادا به آن کار نقدی (cash) می گویند و این بدان جهت است که حقوق این افراد بصورت پول نقد پرداخت می شود.
معمولا” هم بصورت روزانه با آنها تسویه حساب می شود.

 

توضیح ضروری درباره ویزای مولتیپل کانادا

برای رسیدن به اقامت در کشور کانادا با این ویزا معمولا” به 2 طریق عمل می کنند :

1- مسافر با اجاره سوییت و انجام زندگی با کار سیاه و درآمدزایی، حداقل 2 سال از 5 سال را بگذراند. در صورتی که در این 2 سال زندگی ، هیچگونه تخلفی برای وی به ثبت نرسیده باشد و یا کار سیاه مسافر فاش نشده باشد ، می تواند تقاضای اقامت دائم را ارائه نموده که پس از بررسی ها در کمسیون ویژه ، و در صورت بهره مند بودن مسافر از امتیازاتی که مد نظر کمسیون است ، اقامت کانادا به متقاضی داده خواهد شد.

تخلفاتی نظیر رانندگی با مستی ، تخلفات راهنمایی و رانندگی ، هنجار شکنی های اجتماعی و … می تواند متقاضی را از رسیدن به هدف خود دور نماید و یا اصطلاحا” ممکن است در لیست سیاه قرار بدهد. گاهی فریاد کشیدن بر سر شهروند دیگر، یا کتک زدن فرزند، موجب گزارش به پلیس شده و در نهایت ثبت در لیست تخلفات فرد می شود. اینگونه تخلفات حتی با پرداخت جریمه هم پاک شدنی نیست. مهاجران ایرانی باید بدانند که احترام به قوانین کشور کانادا از نان شب واجبتر است وگرنه اقامت دست نیافتنی خواهد شد.

یاد آور می شویم که برای زندگی در این روش ( ویزای توریستی 5 ساله) مسافر حتما میبایست هر 6 ماه یکبار از کانادا خارج و مجددا ورود نماید و این به این جهت است که ویزا توریستی است و طبیعتا باید مانند یک توریست عمل نمود.
برای همین است که کار بصورت رسمی توسط توریست تخلف ثبت می شود.

2- چنانچه مسافر به محض ورود به کشور کانادا تقاضای پناهندگی نماید و با ارائه ادله بتواند موفق به پناهندگی شود ، در اینصورت دولت کانادا حمایت هایی را به انجام می رساند و با پرداخت حقوق و امتیازات و آموزشهای مختلف، این روند را تا زمان مستحکم شدن وضعیت پناهنده ادامه می دهد.

 

امتیازات داشتن ویزای مولتی پل کانادا 5 ساله

لازم به توضیح است که چنانچه گذرنامه متقاضی بعنوان مثال 3 سال تا تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد ، این ویزا 5 ساله صادر نمی شود بلکه تا تاریخ مهلت انقضای گذرنامه ، ویزا صادر میشود. پس بهتر است چنانچه مدت زیادی به پایان اعتبار گذرنامه تان باقی نمانده است ، اقدام به تعویض یا تمدید آن نمایید. در صورت دریافت ویزای 5ساله کانادا، شما دارای امتیازات زیادی شده اید. چراکه به یکی از ویزاهای طلایی و درجه یک جهان دست یافته اید. مثلا” با این ویزا شما میتوانید حداقل به بیش از 100 کشور جهان براحتی و بدون اخذ ویزا سفر کنید. چرا که یکی از معتبرترین ویزاها ، گذرنامه شما را تزیین کرده است.

 

نکته: به دلیل اینکه پاسپورت در ایران ۵ ساله صادر میشود ویزای مولتیپل حداکثر ۵ ساله میباشد. کشورهایی مانند چین یا مکزیک که پاسپورت ۱۰ ساله دارند ویزای مولتی برای آن ها نیز ۱۰ ساله صادر میشود.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا

 1. به دلیل ۵ ساله بودن ویزای مولتی کانادا اصل پاسپورت با  اعتبار کافی برای ویزای 5 ساله (با اعتبار کمتر مدت زمان اعتبار ویزای شما کاهش می یابد). ارائه پاسپورت های قدیمی دارای لیبل ویزا نیز کمک زیادی به شما خواهد کرد.
 2. عکس پرسنلی 4.5 * 3.5 با پس زمینه سفید
 3. شناسنامه
 4. تکمیل فرم فردی و خانوداگی برای هر فرد , (برای راحتی شما ما این فرم را فارسی دراختیار شما قرار میدهیم)
 5. برای زوجین ,ارایه سند ازدواج لازم است (اگر با هم سفر میکنید)
  • ۵-۱اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
  • ۵-۲گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
  • ۵-۳اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 6. داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای فرزندان(اگر با فرزند با فرزندان خود سفر میکنید ).
 7. ارائه گواهی مالی : گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی و مهر شعبه بین المللی به همراه پرینت گردش حساب شما که میزان درآمد شما را نشان دهد.(حداکثر اعتبار تمکن و گردش یک ماه خواهد بود).
 8. داشتن سند ملکی، گواهی سپرده های بلند مدت شما، داشتن اوراق خرید سهام و یا سند اتومبیل نیز باید در پرونده شما برای کمک بیشتر وجود داشته باشد.
 9. ارائه دعوتنامه معتبر از کانادا . اگر ندارید باید رزرو هتل در کانادا برای مدت اقامتی که در فرم ها و برنامه سفر اعلام می کنید را ارائه کنید.
 10. اگر فرزند فقط با یکی از والدین سفر می کند، در این صورت باید رضایت نامه محضری از سوی  والدینی که در سفر شما را همراهی نمی کند ارائه شود.
 11. مدارک شغلی کارمندان: شخص باید گواهی اشتغال به کار معتبر به همراه حکم کارگزینی و فیش حقوقی دوماه آخر به همراه سابقه حداقل 3 ماه آخر را ارائه کند.
 12. مدارک شغلی کارفرمایان: ارائه مدارک شرکت شامل آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، روزنامه های رسمی ، واریزی لیست بیمه کارکنان دوماه آخر به همراه فیش واریزی مالیات شرکت.
 13. مدارک شغلی مشاغل آزاد: افراد دارای مشاغل آزاد به دلیل تنوع در نوع فعالیت به مدارک متفاوت و مختلفی نیاز دارند از این جهت برای کسب اطلاعات بهتر از به صورت حضوری با مشاوران ما تماس داشته باشید تا شما را بر اساس شغلی که مشغولید راهنمایی کنند.
 14. ارائه برنامه سفر و مدت زمان سفر به همراه رزرو بلیط هواپیما با تاریخ رفت و برگشت.

 

انواع روشهای اخذ ویزای مولتیپل کانادا

متقاضیان می توانند معمولا” به 3 روش تقاضای ویزای مولتیپل کانادا را نمایند. اما قبل از توضیح این روشها باید به این نکته اشاره نمود که بدلیل عدم فعالیت سفارت کانادا در ایران بدلیل اختلافات سیاسی ، متقاضیان می بایست جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک خود ، به یکی از سفارتخانه های کانادا در کشوری دیگر مراجعه نمایند.

 

1- روش اقدام مستقیم از ایران توسط فرد متقاضی

در این روش متقاضی کلیه مدارک قابل ارائه خود به سفارت را از طریق آنلاین روی سایت سفارت کانادا ، آپ لود نموده و میبایست در زمان انگشت نگاری که به یکی از کشورها مراجعه می نماید حتما” اصل مدارک آپ لود شده را نیز با خود بهمراه داشته باشد. این روش یکی از نامطمئن ترین و ریسکی ترین روشهاست. چنانچه کوچکترین اشکال در آپ لود مدارک ایجاد شده و یا فایل مدارک بدلیل عدم انجام صحیح آپ لود، و یا بهر دلیل دیگر باز نشود و در دسترس سفارت قرار نگیرد، آن مدارک بعنوان ایراد تلقی شده و نتیجه منفی خواهد شد.

یا چنانچه در روز انگشت نگاری ، یکی از مدارک همراه متقاضی ارائه نشود مشکلاتی در روند کار ایجاد می نماید. ایراد بزرگ اینگونه اقدام به اخذ ویزا این است که سفیر تصمیم گیر پرونده ممکن است از هر کشوری باشد. مثلا” سفیر کانادا در اندونزی ممکن است مسئول بررسی این متقاضی شود که چنانچه با کیس ایرانی و مدارک ایرانیان آشنایی نداشته باشد بدون دردسر ، اقدام به رد تقاضا و یا ویزا نماید. بنابراین حتی سفارتخانه بررسی کننده هم ممکن است همان سفارتخانه ای نباشد که مدارک به آنجا تحویل داده شده است. نتیجتا” این روش درصد بسیار زیادی منتهی به رد ویزا خواهد شد.

 

2- اقدام آژانس های هواپیمایی در ایران به روش بالا (1)

تفاوتی که با روش قبل دارد فقط این است که زحمت آپ لود مدارک و اخذ وقت سفارت با متقاضی نخواهد بود و در غیر اینصورت هیچ تفاوتی با روش 1 ندارد.

 

3- اقدام آژانس هواپیمایی توسط وکیل مهاجرت از داخل کشور کانادا

بهترین روش اقدام همین روش میباشد. وکلای مهاجرت در کانادا از رتبه های مختلفی برخوردارند و چنانچه کار متقاضی توسط وکیلی با سابقه و درجه یک و اصطلاحا” کارکشته کلید بخورد میتواند درصد بالایی جهت صدور ویزا را رقم بزند. در این روش ، وکیل از کانادا کلیه مدارک را روی سایت سفارت آپ لود نموده و با تسلط بیشتری که به قوانین مهاجرت دارد میتواند روند کار را بخوبی تحت کنترل خود بگیرد.

یکی از امتیازات این روش اینست که اولا” با مشورت وکیل محل سفارتخانه توصیه میشود و ضمنا” نیازی به همراه داشتن اصل مدارک آپ لود شده برای متقاضی در روز انگشت نگاری وجود ندارد که این از چند جهت به نفع متقاضی می باشد. دوما” رویکرد سفارتخانه ها اینست که بهتر است مدارک بصورت حرفه ای و کامل بارگذاری شده باشد تا براحتی قابل کنترل باشد که این برای وکلای مهاجرت امری بدیهی است.

 

چگونه برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا به صورت آنلاین اقدام کنید

ابتدا ثبت‌نام در سایت رسمی کانادا (https://www.canada.ca) تکمیل  فرم‌ها و سوالات آنلاین که به برای تشکیل پرونده برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا به آن‌ها نیاز است. مدارک مورد نیاز(از قبل مدارک را اماده کرده باشید)جهت دریافت ویزای مولتی کانادا را بر روی سایت آپلود کنید. هزینه بررسی پرونده و انگشت‌نگاری برای اخذ ویزای مولتی کانادا را به صورت آنلاین پرداخت کنید. مراحل تشکیل پرونده را به اتمام برسانید و منتظر دریافت نامه انگشت‌نگاری باشید.

بعد از 24 ساعت از تشکیل پرونده آنلاین برای ویزای مولتی کانادا نامه‌ای دریافت  میکنید که شما را برای انگشت‌نگاری و عکس‌برداری به یکی از دفاتر وک ( (VAC) کانادا ارجاع داده است. پس از دریافت این نامه باید آن را پرینت بگیرید و حداکثر ظرف مدت 30 روز به دفتر وک تعیین شده مراجعه کنید. برای اطلاع از چگونگی دریافت وقت ملاقات، مقاله گرفتن وقت سفارت کانادا را بخوانید. پس از انجام انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در یکی از دفاتر وک کانادا ، پرونده شما بررسی می‌شود و پس از مدتی نتیجه آن به شما گزارش خواهد شد.

در صورتی که درخواست ویزای مولتی شما مورد موافقت قرار گیرد، از شما درخواست می‌شود که پاسپورت خود را به منظور صدور و الصاق ویزا توریستی کانادا به دفاتر وک تحویل دهید. در صورتی که درخواست صدور ویزای شما مورد قبول واقع نشود و یا اصطلاحا ریجکت شود، باید مجددا به منظور اصلاح مدارک و رفع مشکلات اقدام نمایید.

 

 

مراحل تشکیل پرونده کاغذی به منظور دریافت ویزای توریستی کانادا

 1. دریافت وقت ملاقات از دفاتر وک کانادا
 2. مراجعه به دفتر وک مورد نظر و تکمیل نمودن فرم‌های مربوط
 3. ارائه مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده و پرداخت هزینه‌های صدور ویزای مولتی کانادا
 4. انگشت‌نگاری و گرفتن عکس در دفتر وک مربوطه.
 5. منتظر اعلام نتیجه پرونده بمانید.

 

شهروندان چه کشورهایی ملزم به اخذ ویزای کانادا هستند؟

متقاضیان وروود به کانادا چنانچه تابعیت کشورهای زیر را داشته باشند نیاز به اخذ ویزای کانادا می باشند.

 

افغانستان بوتسوانا کاستاریکا جورجیا
آلبانی برزیل کوبا غنا
الجزایر بلغارستان جیبوتی گرنادا
آنگولا بورکینافاسو دومینیکا گواتمالا
آنتیگوا و باربودا بوروندی جمهوری دومینیکن گینه
آرژانتین کامبوج تیمور شرقی گینه بیسائو
ارمنستان کامرون اکوادور گویان
آذربایجان کیپ ورد مصر هائیتی
بنگلادش جمهوری آفریقای مرکزی السالوادور هندوراس
بلاروس چاد گینه استوایی هند
بلیز شیلی اریتره اندونزی
بنین چین اتیوپی ایران
بوتان کلمبیا فیجی عراق
بولیوی کومور گابن اسرائيل
بوسنی و هرزگوین کنگو گامبیا ساحل عاج
میانمار (برمه) عمان فیلیپین سنت وینسنت و گرنادینها
ناميبيا پاکستان قطر سائو تامه و پرینسیپ
نائورو پالائو رومانی عربستان سعودی
نپال فلسطین روسیه سنگال
نیکاراگوئه پاناما رواندا صربستان
نیجر پاراگوئه سنت لوسیا سودان
نیجریه پرو سنت کیتس و نوویس سوازیلند
ترینیداد و توباگو تونس ترکیه ترکمنستان
ازبکستان واناتو ونزوئلا ویتنام
جامائیکا مالزی اردن مالاوی
قزاقستان ماداگاسکار کنیا مولداوی
کیریباتی مغولستان کره شمالی مونته نگرو
قرقیزستان میکرونزی لائوس موریس
لبنان موریتانی لسوتو جزایر مارشال
کوزوو مراکش کویت مقدونیه
لیبریا مالی لیبی جزایر مالدیو
ماکائو موزامبیک سیشل سیرا لئون
سومالی تایوان آفریقای جنوبی تاجیکستان
سودان جنوبی تانزانیا سری لانکا تایلند
تونگا سوریه اوکراین تووالو
سورینام اروگوئه یمن زامبیا

 

ثبت اطلاعات بیومتریک در چه کشورهایی اجباری است؟

کلمبیا کنگو سومالی بنگلادش
هائیتی اریتره سودان جنوبی برمه (میانمار)
جامائیکا لیبی سودان کامبوج
آلبانی نیجریه تونس مصر
الجزایر عربستان سعودی افغانستان ایران
عراق اردن لائوس لبنان
پاکستان سری لانکا سوریه ویتنام
یمن فلسطینی

 

چه کشورهایی معاف از اخذ ویزای کانادا خواهند بود؟

آندورا جزایر ویرجین انگلیس شیلی فرانسه
آنگولا بریتانیا قبرس آلمان
استرالیا برونئی کرواسی جبل الطارق
اتریش بلغارستان جمهوری چک یونان
باهاما جزایر کیمن دانمارک هنگ کنگ
باربادوس جزایر فالکلند استونی مجارستان
بلژیک فنلاند ایرلند ایسلند
برمودا اسرائيل ایتالیا ژاپن
کره جنوبی لتونی لیختن اشتاین لیتوانی
لوکزامبورگ مالت مکزیک موناکو
مونتسرات هلند نروژ نیوزلند
پاپوا گینه نو لهستان  پرتغال رومانی
سنت هلنا سنت کیتز و نوویس ساموآ سان مارینو
اسلوونی سنگاپور اسلواکی سوئیس
امارات متحده عربی انگلستان ایالات متحده جزایر تورکس و کایکوس
جزایر سوئد جزایر سلیمان

 

 

آژانس هواپیمایی ماهبُد پرواز با بیش از 20 سال تجربه ، با دارا بدون تیمی مجرب و با سابقه در تورنتو کانادا ، با ضریب دقت و کیفیت بالا و رفع نواقص پرونده ها بصورت قانونی می تواند وکیل مناسبی برای متقاضیان ویزاهای توریستی 5 ساله و یا ویزای تحصیلی کانادا باشد.
توجه داشته باشیم امروزه با تبلیغات فریبنده برخی دفاتر و اشخاص غیر مجاز دلباخته شعارها و وعده ها نشویم و قبل از هر اقدامی با تحقیق و تفکر گام برداریم تا سودجویان را به اهداف سیاهشان نزدیک نکرده و موجبات ناراحتی خانواده را مهیا نکنیم.

 

مدت زمان دریافت ویزای مولتیپل کانادا

از زمان اقدام به انعقاد قرارداد تا زمان ورود به سفارت جهت انگشت نگاری بسته به میزان کار روی پرونده ها و رفع مشکلات و نواقص آنها ؛
حدود 2 تا 3 ماه زمان نیاز است . از زمان انگشت نگاری نیز بین یکهفته تا یکماه و در برخی موارد تا 3 ماه جواب تقاضا ارسال می گردد.

 

نکات ضروری برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا

کانادا برای صدور ویزا به متقاضیان ، وضعیت مالی متقاضی را مورد بررسی قرار می دهد . پس بهتر است از زمانیکه تصمیم به شروع کار می گیریم با حساب بانکی خود بخوبی کار کنیم و تراکنش های قوی در صورتحساب 3 ماهه خود نشان دهیم. ضمن آنکه زمانیکه نامه تمکن مالی را از بانک اخذ می کنیم تا به سفارت ارائه نماییم حتما” بیشترین توان خود را برای بالا نشان دادن مانده حساب لحاظ کنیم . یادمان باشد کانادا به متقاضیان اصطلاحا” پولدار بهتر نرمش نشان میدهد. نکته مهم دیگری که بایستی هر متقاضی ویزای مولتیپل کانادا در نظر داشته باشد اینست که کانادا به متقاضیانی که در پاسپورت آنها هیچ سفری ثبت نشده و یا سفرهای کمی داشته باشند به سختی ویزا صادر میکند. مگر فرد متقاضی دارای امتیازاتی ویژه باشد تا این مهم را ندیده بگیرند.

 

پس 2 نکته مهم را فراموش نکنیم :

1 – پول مکفی از خود نشان دهیم
2- سفر کرده و یا اصطلاحا” دنیادیده باشیم.
موارد دیگری که سفیر برای صدور ویزای موتیپل کانادا به متقاضی مورد مطالعه قرار میدهد:
شغل متقاضی – سابقه بیمه متقاضی- سند املاک متقاضی – تخصص و یا تحصیلات متقاضی.

توجه : در صورتیکه متقاضی اقدام به درخواست ویزای کانادا نماید و پس از گذشت پروسه، جواب منفی باشد، بهتر است بدانید که باز هم می توان با انجام راهکارهای کارآمد ، ضعف کار را طی گزارش 40 صفحه ای از سفارت کانادا دریافت نمود و تحت بررسی قرار داد و مجددا” شانس صدور ویزا را دنبال کرد . البته چنانچه وکیلتان مسلط و با تجربه باشد. وکلای مهاجرتی ماهبدپرواز  قادر خواهند بود،با رفع نواقص در مدارکتان بصورت قانونی و بالا بردن کیفیت پرونده، شانس صدور ویزا را به حداکثر برسانند.

 

اخذ ویزای مولتیپل کانادا

اخذ اقامت کانادا

جدیدترین ها

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...

ویزای محرمانه کانادا

ویزای محرمانه کانادا، نوعی ویزای اقامت موقت کانادا می باشد. این ویزای کانادا قوانینی مشابه ویزای دی...

ویزای کار در تعطیلات کانادا

آیا به اخذ ویزای مولتیپل کانادا و کار در کشور کانادا در زمان تعطیلات علاقه دارید؟ خب در این صورت شم...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.