english
En

خیابان هایی به سبک اروپایی در تفلیس

Rate this post

با خیابان های معروف تفلیس آشنا شوید.

هیچ جای دیگر دنیا نمی توانید خیابان هایی شبیه به بعضی از خیابان های تفلیس را پیدا کنید! شاید با خواندن این جمله، اسم چندین شهر با خیابان های بسیار معروف به ذهنتان برسد اما این را از ما داشته باشید که خیابان هایی در تفلیس وجود دارند که چیدمان شهری آن ها واقعا خاص هستند و سبک خاص خودشان را دارند که البته در حال حاضر دیگر تبدیل به خیابان های معروف تفلیس شده اند.

شماره ی ۱ خیابان های معروف تفلیس، خیابان روستاولی

خیابان روستاولی اولین خیابان معروفی است که می خواهیم در شهر تفلیس آن را به شما معرفی کنیم. این خیابان که به افتخار یکی از مشاهیر گرجستان که شاعری در قرن ۱۲ میلادی بوده از نام اولیه ی خود یعنی گولوین تغییر نام داده و به نام شوتا روستاولی (Shota Rustaveli Avenue) تغییر نام پیدا کرد. این خیابان از نزدیکی شاهراه مهم تفلیسی ها یعنی میدان آزادی شروع شده و در حدود ۱٫۵ کیلومتر مربع بعدی ادامه پیدا می کند.

عاملی که باعث شده خیابان روستاولی در بین خیابان های معروف تفلیس قرار بگیرد این است که در جای جای این خیابان انواع ساختمان های تجاری، مراکز خرید مختلف، هتل های مجلل، ساختمان های اداری و مراکز فرهنگی و دولتی ایجاد شده است. به خاطر قابلیت های این خیابان است که منطقه ی روستاولی را اغلب خیابانی محبوب و پر طرفدار بین توریست ها و گردشگران معرفی می کنند.

Related image

در خیابان روستاولی چه جاذبه هایی را ببینیم؟

 • تِیاتر اپرای معروف گرجستان
 • موزه ی سیمون جاناشیا
 • ساختمان سابق پارلمان گرجستان
 • کلیسای کاشوتی
 • خانه ی اپرای تفلیس
 • قصر یوث (Youth)
 • خانه ی هنر تفلیس
 • سینما روستاولی

اشاره نماییم. معماری اکثر این جاذبه ها و دیگر ساختمان های خیابان روستاولی از سبک معماری مدرن قرن ۲۰ میلادی الهام گرفته شده که این ساختمان ها را بیش از پیش زیبا کرده است.

مراکز خرید این خیابان کدام ها هستند؟

بهترین و معروف ترین مراکز خریدی که در خیابان روستاولی وجود دارد عبارتند از:

 • گالریا تفلیس (Galleria Tbilisi)
 • کارواسلا (Karvasla)
 • مرکز خرید کیدوبانی (Kidobani)

 کدام رستوران در خیابان روستاولی برویم؟

رستوران های معروف خیابان روستاولی که معروف هستند و معمولا مردمی که به آن ها رفته اند، توصیه شان می کنند نیز عبارتند از:

 • رستوران کینخالی هائوس آن روستاولی

دوست دارید تا یکی از معروف ترین غذاهای گرجستانی ها یعنی کینخالی را در جایی تست کنید که به صورت تخصصی این غذا را می پزند؟ در سفرتان به تفلیس به رستوران کینخالی هائوس آن روستاولی که ۲۴ ساعته هم باز است حتما سر بزنید.

آدرس: ۱۲۳ ۳۷ Shota Rustaveli Ave, T’bilisi 0150, Georgia

 • رستوران تایی کوری 

غذاهای این رستوران همگی از بین خوراک های سنتی تایلند است و اگر طرفدار این غذاها هستید، به این رستوران بروید. ساعت کاری این رستوران از ۱۱ صبح تا ۱۲ شب است.

آدرس: ۴۶ Shota Rustaveli Ave, T’bilisi, Georgia

 • رستوران ساخاچاپور نامبر وان

در این رستوران غذای سنتی گرجی ها یعنی خاچاپوری را به اشکال سنتی می پزند و هر غذایی که در منوی این رستوران می پزند، حول محور غذاهای سنتی این کشور و مخصوصا خاچاپوری است. این رستوران از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۱ شب باز است.

آدرس: ۵ Shota Rustaveli Ave, T’bilisi 0108, Georgia

 • فست فود وندی 

غذاهای این رستوران کاملا فست فود هستند و اگر طرفدار این غذاها هستید و در این خیابان به سر می برید، حتما به آن سر بزنید. این فست فود از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب باز است.

آدرس: ۳۱ Shota Rustaveli Ave, T’bilisi, Georgia

شماره 2مرجانیشویلی، یکی از خیابان های معروف تفلیس به سبک معماری اروپایی

خیابان دیگری که از بین خیابان های معروف تفلیس می خواهیم به سراغ آن برویم، خیابان مرجانیشویلی (Marjanishvili Street) است. عوامل معروفیت این خیابان، شکل خاص ساختمان هایی است که در این خیابان وجود دارد و به آن ظاهری کاملا اروپایی بخشیده است. البته نباید وجود رستوران های لاکچری و زیبایی که در این خیابان وجود دارند را نادیده گرفت.

از ویژگی ساختمان های مرجانیشویلی این است که همه ی آن ها دارای تراس هستند و سبک ساختشان اروپایی است. البته در حال حاضر کمی سبک ساختمان سازی در این خیابان تغییر پیدا کرده و دیگر صرفا به سبک ساختمان های قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی اروپا ساخته نمی شوند. همچنین از دیگر ویژگی های معماری این خیابان این است که آب خوری های متعددی در این خیابان ساخته شده که خروجی آن ها به شکل سر شیر است.

بیشترین صرافی ها به همراه رستوران های خاص و مجلل و مغازه های خاص و سنتی در این خیابان موجود است. وقتی در این خیابان وارد شوید، در دو طرفتان مغازه های مختلف را خواهید دید و این خود از ویژگی های خیابان مرجانیشویلی است.

Related image

در خیابان مرجانیشویلی چه جاذبه هایی را ببینیم؟

 • تالار عمومی کنسرت
 • پارک رز
 • مجسمه های سنتی گرجی در محوطه ی این پارک
 • سالن تئاتر مرجانیشویلی
 • ایستگاه اتوبوس مرجانیشویلی
 • کلیسای کاتولک سنت پائول
 • پارک کاخیدزه

مراکز خرید این خیابان کدام ها هستند؟

مهم ترین مراکز خرید موجود در این خیابان را باید در دو طرف این خیابان جستجو کنید. مغازه هایی با موقعیت محلی که متناسب با شکل و ظاهر خیابان مناسب باشد، موجود است. همانطور که گفتیم در این خیابان صرافی های بسیار زیادی وجود دارد.

به کدام رستوران در خیابان مرجانیشویلی برویم؟

به نقطه ی قوت خیابان مرجانیشویلی که یکی از بهترین خیابان های تفلیس است یعنی رستوران های آن رسیدیم. در ادامه برخی از بهترین رستوران هایی که در این خیابان وجود دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • رستوران گالریا ایتالینا، تکمیل کننده ی حس اروپایی این خیابان

حس اروپایی بودن این خیابان را چه چیزی تکمیل می کند؟ یک رستوران که اروپایی باشد! اگر این رستوران گالریا ایتالیانا باشد که دیگر غذاهای ایتالیایی این حس را بیش از پیش تکمیل خواهند نمود. ساعت کار این رستوران از ساعت ۱۱ صبح تا ۲ بعد از نیمه شب است.

آدرس: Marjanishvili, 5 Kote Marjanishvili St, Georgia

 • کافه رستوران مرجانیشویلی ۸، غذاخوری با منوی کامل

در این کافه رستوران فرقی نمی کند که بخواهید یک نوشیدنی تابستانی بخورید و یا یک غذا سفارش دهید، برای هر دو میل شما منوی کافه رستوران مرجانیشویلی ۸ پیشنهادات مختلفی دارد. ۶ روز در هفته این رستوران از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب باز است و تنها یکشنبه ها ۳۰ دقیقه دیرتر باز می کند.

آدرس: Marjanishvili St. 8 Tbilisi, 0102, Georgia

 • همه ی غذاهای خوشمزه در رستوران استرادا مرجانیشویلی پخته می شوند!

در منوی این رستوران انواع پیتزاها، غذاهای اروپایی و غذاهای محبوب آمریکای شمالی پیدا می شود. منوی این رستوران برای گیاهخواران هم گزینه های مختلفی را پیشنهاد می دهد. از ساعت ۱۰ صبح تا ۱ بعد از ظهر می توانید به این رستوران را مراجعه کنید.

آدرس: ۵ Kote Marjanishvili St, T’bilisi 0102, Georgia

شماره 3 معماری پاریسی را در خیابان آقماشنبلی از خیابان های معروف تفلیس ببینید!

یکی از خیابان های معروف تفلیس نام خودش را از پادشاه فقید گرجی ها که خدمات زیادی را به آن ها ارائه کرد وام گرفته و آن خیابان، آقماشنبلی نام دارد. این خیابان بسیار تمیز است و انعکاس روشنی را در چشم افراد به وجود می آورد! مانند بسیاری از دیگر خیابان های معروف شهر تفلیس، سبک معماری این خیابان هم کلاسیک و به شیوه ی پاریسی است.

اسم پاریس به همراه این خیابان آمد و جا دارد که بگوییم که در این خیابان، چند مغازه ی مختلف به سبک فرانسوی مخصوصا کافه های آن وجود دارد. خیابان آقماشنبلی (Agmashenebeli Avenue) در سال ۲۰۱۰ میلادی مورد بازسازی قرار گرفت که در طی آن، سیستم های نورپردازی این خیابان و سنگ فرش های آن کاملا تعویض شدند.

عاملی که باعث جذابیت این خیابان مخصوصا برای کسانی که علاقه مند به پیاده روی هستند دارد این است که سرتاسر این خیابان زیبا، انواع کافه ها و هتل های مختلف موجود است که به شما این فرصت را می دهد تا استراحت کنید و چیزی بخورید.

Related image

در خیابان آقماشنبلی چه جاذبه هایی را ببینیم؟

 • ال ام آرت گالری
 • فروشگاه سنتی لباس سنتی عروس
 • گالری فوتوگرافیا

مراکز خرید این خیابان کدام ها هستند؟

در این خیابان هم مثل خیابان آقماشنبلی فروشگاه ها و مغازه ها اغلب در ابعاد کوچک تر و با کالاهای سنتی تری وجود دارند. اما به هر حال در بین آن ها می توانید مغازه هایی را بیابید که کالاهای لوکس و گراقن قمیت هم به فروش می رسانند.

به کدام رستوران در خیابان آقماشنبلی برویم؟

گفتیم که رستوران ها و کافه هایی که در این خیابان اند بیشترشان از سبک فرانسوی پیروی می کنند بنابراین در بین گزینه هایی که به شما معرفی می کنیم، گزینه هایی با این سبک پیدا خواهید کرد که از جمله ی آن ها:

 • محیط دلنشین رستوران نسیمی

محیط این رستوران بسیار زیبا و غذاهای آن خوش طعم و پخته شده با مواد بسیار تازه هستند. مردم معمولا از رفتار خوب کارکنان این رستوران بسیار تعریف می کنند. ساعت کاری این رستوران از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ نیمه شب است.

آدرس: David Agmashenebeli Avenue #116, kostava street #76, Tbilisi 0102, Georgia

 • غذایی خوشمزه در محیطی آرام در رستوران مافسیلا

این رستوران منویی از غذاهای گرجستانی و اروپای شرقی دارد. وعده هایی که به مشتریان خود غذا ارائه می دهد، ناهار و شام هستند و معمولا اغلب کسانی که به آن می روند، راضی هستند. ساعت کاری این رستوران از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب است.

شماره 4 شاردنی، یکی از معروف ترین خیابان های تفلیس

از بین خیابان های معروف تفلیس که به شما معرفی کردیم، جای نام یک خیابن خلوت و دنج به نام شاردنی (Shardeni) خالی است. شاردنی از آن دسته خیابان هایی در تفلیس است که از اول معروف بوده و شهرت آن برای امروز و دیروز نیست. برعکس بیشتر خیابان های تفلیس این خیابان صبح ها آرام و شب ها بسیار شلوغ می شود.

درباره ی خیابان معروف شاردنی این نکته ی مهم گفتنی است که امروزه به آن خیابان کوته آپخازی می گویند اما با این حال هنوز حتی برای ما در این سر دنیا این خیابان اسمش شاردنی است. درباره ی ویژگی معماری این خیابان باید بگوییم که خانه های آن معمولا رنگی و بناهای آن در برخی نقاط قرمز رنگ است و معمولا شب ها در آن صدای موسیقی به گوش می رسد.

آدرس: ۱۳۷ Davit Aghmashenebeli Ave, T’bilisi, Georgia

 

Related image

در خیابان شاردنی چه جاذبه هایی را ببینیم؟

این خیابان هم خودش به نوعی یک جاذبه است اما از آن می توان به دیدن جاذبه ای همچون پل صلح تفلیس رفت.

مراکز خرید این خیابان کدام ها هستند؟

در دو طرف این خیابان، فروشگاه های محلی و مغازه های مخت

به کدام رستوران در خیابان شاردنی برویم؟

 • غذاهای خوشمزه ی رستوران تفلسیو

این رستوران دارای انواع غذاهای مختلف اروپایی است. رستوران تفلیسیو  در وعده های ناهار و شام ارائه ی خدمات غذایی می نماید. ساعت کاری این رستوران از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ صبح است.

آدرس: ۴۴ Jan Shardeni St, T’bilisi 0105, Georgia

 • استیک دوست ها به رستوران اورگانیک جوسپر گریل بروند!

اگر عاشق غذاهای گریل شده و گوشتی هستید و مسافر تفلیس هم هستید، رستوران اورگانیک جوسپر گریل بهترین انتخاب برای شما است. ساعت کاری این رستوران از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب است.

آدرس: ۱۲ Bambis Rigi St, T’bilisi, Georgia

 

برای رفتن به تفلیس و دیدن این خیابان های معروف و مشهور آن کافی است که با ماهبد پرواز تماس بگیرید و دیگر باقی امور را به ما بسپارید و در سفرتان به این شهر، از ۴ خیابان معروفی که در تفلیس به شما معرفی کردیم هم حتما دیدن نمایید.

سفرهای دلنواز  با ماهبد پرواز                                                       تلفن: 02634208125

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.