english
En

هندسرزمین 72 ملت

Rate this post

هند، کشور ۷۲ ملت، فلفل های معروف هندی، لباس های رنگارنگ، رقص های شاد و فیلم های معروف هندی! کشور فیلم های معروف “راجو” و کمی هم (بیشتر از کمی) اغراق آمیز! کشور هند را در تمام دنیا به دین های فراوان و مذاهب گسترده، و البته اثرگذارترین چهره اش،ماهاتما گاندی، می شناسند.

زبان هندی!

در تاریخ هند دو زبان نقش اساسی داشته‌اند؛ فارسی و انگلیسی. زبان فارسی تا زمان استعمار هند توسط انگلیس زبان اداری و اصلی برخی محدوده‌های این کشور محسوب می‌شده است. بعد از آن و تا امروز انگلیسی مهم‌ترین زبان این کشور بوده است که در آموزش عالی وبخش‌های دولتی از آن استفاده می‌شود. امروزه زبان انگلیسی زبان ارتباط دهنده میان بخش‌های مختلف کشور است.

زبان‌هایی که در هند از آن استفاده می‌کنند به خانواده های زبانی مختلفی تعلق دارد، شاخه اصلی آن‌ها به زبان‌های هندی و آریایی برمی‌گردد که تقریبا ۷۵ درصد را شامل می‌شود و ۲۰ درصد هم به بومیان هندی برمی‌گردد، مابقی زبان‌ها متعلق مناطقی مانند، چین، تبت، و برخی خانواده‌ زبان‌های جزئی و منسوخ شده است. طبق آماری که در سال ۲۰۰۱ منتشر شده، هندوستان ۱۲۲ زبان اصلی و ۱۵۹۹ زبان‌های دیگر دارد! البته این آمار تفاوت‌هایی دارد که به تعریف کلمات «زبان» و «گویش» برمی‌گردد. بر اساس همین گزارش ۳۰ زبان هستند که بیش از یک میلیون نفر به عنوان زبان مادری از آن استفاده می‌کنند و همچنین ۱۲۲ زبان نیز وجود دارد که بیش از ۱۰ هزارنفر با آن صحبت می‌کنند.

فرهنگ

هند یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان و در عین‌حال یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است. فرهنگ این کشور اغلب به عنوان ادغام چند فرهنگ مختلف از دیگر کشورهاست، همچنین هند از کشورهایی است که طی سالیان از ادیان متفاوت تاثیر گرفته و جاده ابریشم محل مناسبی برای انتقال این فرهنگ بوده است. از همین رو در هند بودایی‌ها، هندوها، مسلمانان (شیعه، سنی، صوفی)، جین، سیک و بسیاری از قبیله‌های مختلف با آئین متفاوت را می‌توانید ببینید. کشور هند محل تولد آئین‌های هندو، بودا، جین و سیک است که آن‌ها را ادیان هندی شناخته می‌شود. امروزه هندوئیسم و بودیسم به ترتیب سومین و چهارمین دین‌های بزرگ جهان هستند که بیش از دو میلیارد پیرو دارند که در حدود ۸۰ درصد از مردم هند را تشکیل می‌دهند.

دین

بدون شک دین نقش اساسی و مهمی در زندگی همه هندی‌ها دارد و با اینکه اکثریت آن‌ها هندو هستند، با این حال دین اسلام جمعیت بزرگی از آن‌ها را تشکیل می‌دهد. هندوها جمعیت غالب در ۲۹ ایالت و هفت ناحیه هستند و مسلمانان بیشتر در بخش‌های جامو و کشمیر زندگی می‌کنند. با توجه به سرشاری سال ۲۰۰۱ در این کشور، ۸۰ درصد از جمعیت هند را هندوها تشکیل می‌دهند، ۱۴ درصد مسلمانان، ۲.۳ درصد مسیحی، ۱.۷ درصد سیک، ۰.۷ درصد بودیسم و ۰.۴ درصد جین دیگر دین‌های تشکیل دهنده این کشور هستند. زرتشتیان و یهودیان برخی دیگر از ادیان این کشور است که درصد کوچکی را تشکیل می‌دهند.

پس حالا همه متوجه شدیم که چرا به شیه قاره هند، سرزمین 72 ملت می گویند.

هند، هندوستان یا سیندو را چقدر می شناسید؟

هر سه واژه بالا اسم های قدیمی و ریشه ای هند اند. سیندو نام رودخانه سند و البته به زبان سانسکریت است و در گذشته سرزمین هندوها به این نام شناخته می شده است. هند کشور فریبنده و زیبایی است و حتی اگر هزاران بار به آن سفر کرده باشید بازهم زیبایی های برای غافلگیر کردن شما دارد.

Related image

مروری کوتاه بر تاریخ اعجاب انگیز هند

براساس اطلاعات موجود سابقه حضور انسان در محدوده هند به ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار سال پیش باز می گردد و اولین تمدن کشف شده در آن قدمتی سه هزار ساله دارد. یعنی دارای نزدیکی زمانی به تمدن شهر سوخته ایران، که هر دو تمدن پس از ورود آریایی های در سال های ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ پیش از میلاد از بین رفته اند.

اولین حکومت قدرتمند هند پادشاهی موریا بوده است و بعد از آن نیز بزرگترین حکومت آشوکای بوده که بیشتر جنبه های جکومتی و معماری خود را از حکومت هخامنشیان الگو گرفته بوده اند. هند در گذشته سال هایی طولانی مستمره پرتغال و انگلیس بود تا اینکه جنبش استقلال طلبی هند به رهبری ماهاتما گاندی شکل گرفت و پایه های استقلال هند برقرار شد.

Related image

بلاخره پس از جدال های طولانی هند در سال ۱۹۵۰ حکومت مستقل خود را رسما آغاز کرد و به کشوری مستقل تبدیل شد. هند دارای گذشته ای بسیار مفصل و طولانی است و زیاد هم خودمان را با آن درگیر نمی کنیم، چون باید کوله بار سفر ببندید و راهی دیدار از جاذبه های دیدنی و فستیوال های خاص هند شوید.

 

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.