english
En

برج تلویزیون در شانگهای، مرواریدی در شرق آسیا

Rate this post

آشنایی با برج تلویزیون شانگهای | Oriental Pearl Tower

شانگهای، یکی از بزرگ ‌ترین شهرهای کشور چین بوده و دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیو به شمار می رود.  این شهر پایتختِ اقتصادی و پر جمعیت کشور چین بوده و گویی پشت تمام شلوغی ها و هیاهوهایی که در این شهر برپا است، نظم و ترتیب خاصی وجود دارد. شهر شانگهای جزء هفت بندر اصلی ارتباط تجاری در جهان است و یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری در سال های اخیر به شمار می رود.

این برج مخاراتی ۴۶۸ متر است و دومین برج بلند آسیا و چهارمین برج بلند تلویزیونی جهان محسوب می شود. در ادامه همراه با ما باشید تا بیشتر درباره این نماد اصلی شهر شانگهای صحبت کنیم.

Image result for ‫برج تلویزیون شانگهای‬‎
کار ساخت برج در سال ۱۹۹۱ آغاز شد و از زمان اتمام آن در سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۷، برج مروارید شرق بلندترین سازه ‌‌ی چین بود اما در سال ۲۰۰۷ با ساخت مرکز تجارت جهانی شانگهای که از مرکز تجارت جهانی نیویورک الگو برداری شده بود، این عنوان را از دست داد. جالب‌ تر از ارتفاع برج، معماری منحصر به فرد آن است که برج مروارید شرق را به یکی از جذاب ترین مکان‌های دیدنی جهان تبدیل می ‌کند. درون این برج امکانات بی نظیری را برای کسانی که از آن دیدن می کنند نیز فراهم آورده شده است که از جمله ی آن ها می توان به هتلی نزدیک به رأس آن، یک رستوران و یک مرکز توانبخشی، فروشگاه‌ ها و کافه ‌های مختلف و حتی چند موزه‌ ی تاریخی اشاره کرد که در برج تلویزیون شانگهای قرار گرفته اند. تقریباً در تمام طبقات بالاتر از کره ‌ی پایینی می ‌توان نمای کاملی از شهر را مشاهنده کرد.

تشبیه برج تلویزیون شانگهای به مروارید‌

شکل ظاهری برج تلویزیون شانگهای دارای طراحی منحصر به فرد با ۱۱ گوی پیازی است که بخش های مختلف برج را از یکدیگر جدا کرده و مناره های معماری اسلامی و گنبدی پیازی مسجد را در ذهن بازدیدکنندگان تداعی می کند. به بالاترین گویی که در برج تلویزیون شانگهای وجود دارد «ماژول فضایی» گفته می شود، بعد از آن ۵ گوی کوچکتر و سه گوی تزئینی در این برج وجود دارد که هر چه به بالای برج نزدیکتر می شوید، اندازه‌ ی گوی ‌ها هم کوچک ‌تر شده و از قطر بخش ‌های عمودی هم کاسته می ‌شود. معماری که برج تلویزیون شانگهای را ساخت فردی چینی بوده که گوی های پیازی را به مروارید تشبیه کرده است و تمام کسانی که برج را از بیرون می بینند، برج تلویزیون شانگهای را به مرواریدی در شرق تشبیه کرده اند. این تشبیه به خصوص در شب ها بیشتر جلوه می دهد و به واقع همانند مروارید در این شهر می درخشد. دو آسانسور در برج تعبیه شده که می‌تواند که در هر بار بالا و پایین رفتن می تواند ۵۰ نفر را در سرتاسر طول برج جابه‌جا کند. دیدن شهر از بالای این برج، شما را با زیبایی های این شهر آشنا می کند.

Related image

رستوران گردان در برج تلویزیون شانگهای

یک رستوران گردان در برج تلویزیون شانگهای وجود دارد که محل قرارگیری آن در دومین گوی برج قرار گرفته است. این رستوران توانسته عنوان دومین رستوران مرتفع در آسیا را برای خود کسب کند و نمایی بی نظیر از شهر را برای کسانی که در این رستوران می خواهند غذا بخورند نیز به وجود بیاورد. رستوران معمولاً به سبک بوفه‌های غربی سرویس ‌دهی می‌کند و مشتریان آن می ‌توانند به صورت رایگان از موزه‌ ی تاریخ شهری و سه گوی دیگر برج دیدن کنند.

Related image

هزینه ورودی به برج تلویزیون شانگهای

  • برای هر سه گوی + موزه تاریخ شانگهای: ۲۲۰ یوان برای هر نفر
  • برای گوی‌ های اول و دوم + موزه تاریخ شانگهای: ۱۶۰ یوان برای هر نفر
  • برای گوی دوم + موزه تاریخ شانگهای: ۱۲۰ یوان برای هر نفر
  • برای موزه تاریخ شانگهای: ۳۵ یوان برای هر نفر

اگر از قبل بلیت رزرو نکنید انتظار ایستادن طولانی در صف‌های بلیت را داشته باشید. قبل از رفتن پیش‌بینی وضع هوا را بررسی کنید؛ در هوای مه آلود منظره واضحی از اطراف نصیبتان نمی‌شود. بازدید از برج را می‌توانید با بازدید از The Bund، مرکز مالی جهانی شانگهای و باغ Yu ترکیب کنید.

 

آدرس: چین، شانگهای، منطقه Pudong

ساعت بازدید: ۸٫۳۰ صبح تا ۹٫۳۰ شب

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.