english
En

درباره شهرآمستردام

Rate this post

درباره شهرآمستردام بیشتر بدانید

شهرآمستردام پایتخت هلند شهری بندری در هلند غربی ، واقع در IJsselmeer و به دریای شمالی متصل است . این شهر مرکز اصلی تجاری و مالی هلند است.

آمستردام به خاطر تعداد زیادی از توریست هایی که هر سال از آن بازدید می کند ، به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی ، مجموعه های هنری عالی و همچنین به دلیل رنگ و طعم خاص بخش های قدیمی خود که به خوبی حفظ شده است مشهور است. با این حال ، بازدید کنندگان از شهر همچنین شاهد یک کلان شهر شلوغ هستند که در اثر آلودگی محیط زیست ، ازدحام ترافیک و کمبود مسکن در آن قرار دارد. به راحتی می توان آمستردام را که بیش از 700 سال قدمت دارد ، به عنوان یک موزه زنده در یک دوره فرسوده و ستایش از زیبایی ابدی کانال های قرن ، خانه های پاتریکای باستانی و فضای آزادی و تحمل آسان دانست ، اما آسان است. شهر مدرن هنوز در حال حل راه حل هایی برای حل مشکلات شهری است که با آن روبرو هستند.

شهرآمستردام پایتخت اسمی هلند است اما  کرسی دولت در این شهر نیست بلکه در شهر لاهه  است . به عنوان مثال ، خانواده سلطنتی فقط  گاهی در طول سال در کاخ رویال ، در میدان معروف به سد ، در آمستردام اقامت می کنند. این شهر فاقد معماری یادبود موجود در سایر پایتخت ها است. هیچ جایگاهی برای رژه های بزرگ مناسب نیست

نکاتی جالب  درباره شهر آمستردام

دوچرخه ها بر تعداد انسانها غلبه دارند
برآوردهای فعلی حاکی از آن است که در آمستردام حدود 880،000 دوچرخه وجود دارد به این معنی که حدود 30،000 دوچرخه بیشتر در این شهر از انسان وجود دارد.

آمستردام کاملاً با حمل و نقلهای دو چرخه تطبیق یافته است و تقریباً دو سوم از سفرهای داخل شهر با دوچرخه انجام می شود. شبکه مسیر دوچرخه آن در حال حاضر بیش از 400 کیلومتر از زمین را پوشش می دهد و هنوز در حال گسترش است.

حتی یک مسیر دوچرخه در داخل Rijksmuseum وجود دارد

زیرگذر که در زیر Rijksmuseum اجرا می شود در ابتدا برای قرار دادن تراموا طراحی شده بود اما از آن زمان به یک مسیر چرخه بسیار جذاب تبدیل شده است. در واقع Rijksmuseum تنها موزه در جهان است که دارای یک مسیر دوچرخه داخلی است.

آمستردام در اطراف یک سد ساخته شده است
همانطور که از نام آن پیداست ، شهرآمستردام در حوالی سدی که سواحل شرقی و غربی رودخانه آمستل را به هم وصل می کرد ، توسعه یافت . این ساخت و ساز مهم در طول قرن سیزدهم ساخته شد و سرانجام به دلیل دیگر آبراههای مجاور در آن ، کاملاً محاصره شد.

بیشتر شهر زیر سطح دریا است
از آنجا که بخش اعظم آمستردام چند متر پایین تر از سطح دریا قرار دارد ، بسیاری از نقاط شهر در جزایر مصنوعی ساخته شده اند. به عنوان مثال ، ایستگاه Centraal بر روی سه تپه دست ساز ساخته شده است که از اواخر قرن 19 از رودخانه IJ پس گرفته شده است.
حدود یک سوم شهرآمستردام سنترم میراث جهانی یونسکو است
بخش قابل توجهی از محله Centrum Amsterdam توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی قرار گرفته است. این منطقه حاوی  کانال مشهور قرن هفدهم این شهر است که دارای بیش از 1000 اثر ملی از قبیل وسترکرک ، آن فرانک هووی و فوم است .

شهرآمستردام
شهرآمستردام

کاخ سلطنتی آمستردام همیشه متعلقبه سلطنت نبوده است
اگرچه ساختمانهای باشکوه در ضلع غربی میدان دام در حال حاضر به عنوان کاخ سلطنتی معروف است ، اما همیشه با اشرافیت در ارتباط نبود و در اصل متعلق به شورای شهر آمستردام بود. پس از گذشت حدود 150 سال به عنوان یک شهربازی ، این ساختمان توسط لوئیس ناپلئون در سال 1806 در زمان سلطنت کوتاه فرانسه بر هلند به کاخ تبدیل شد و حدود یک دهه بعد به کاخ سلطنتی نارنج تبدیل شد.
آمستردام پایتخت هلند است اما هلند شمالی نیست
در حالی که آمستردام بزرگترین شهر کشور و پایتخت هلند است ، مرکز استان هلند شمالی نیست. در عوض ، شهر نزدیک هارلم از اوایل قرن 19 به عنوان مرکز استان هلند شمالی  است.
اکثر آمستردامرها دو زبانه هستند
اکثر مردم در آمستردام مسلط به انگلیسی صحبت می کنند و غالباً هلندی را به چند زبان دیگر می شناسند . در حقیقت برای هلندی های خارج از آمستردام کاملاً معمول است که داخل آمستردام انگلیسی صحبت کنند، تا حدودی به این دلیل که این دو زبان از نزدیک ارتباط دارند.
 تنها بازار گل شناور در جهان است
بازرگانان گل قرن ها در آمستردام گرد هم می آمدند و معمولاً  گیاهان خود را از طریق  کانال شهر منتقل می کردند. این امر به ایجاد بازار گل شناور منجر شد

یک مجسمه ساز ناشناس از دهه 1980 مجسمه هایی در سراسر شهر نصب کرده است
در طول 30 سال گذشته ، یک فرد ناشناس (یا گروهی) حداقل 8 مجسمه را درشهرآمستردام سوار کرده است. این آثار هنری ناشناس شامل ادای احترام به کارگران جنسی در اودکرکپلین و یک مجسمه به معنای واقعی کلمه از یک ویولونیست در داخل Stopera است


برای دریافت ویزای شینگن فوری و ویزای ۵ ساله کانادا کلیک کنید

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.