english
En

درباره نروژ

Rate this post

کمی درباره نروژ بدانید!

نروژ با جمعیتی بیش از 5 میلیون نفر ، یکی از سه کشورحوزه اسکاندیناوی است. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی ثبت شده و یکی از کمترین میزان جرم در جهان را دارد.
در سالهای اخیر ، گزارش های توسعه انسانی سازمان ملل متحد در نروژ بارها و بارها این کشور را به عنوان “بهترین کشور برای زندگی ” معرفی کرده است. این رتبه بندی سالانه عمدتا مبتنی بر سطح متوسط ​​تحصیلات و درآمد است ، همراه با امید به زندگی ، و عواملی همچون حقوق بشر و آزادی فرهنگی نیز برپا می شود. همچنین نروژ به دلیل میزان سواد ، سطح تحصیلات و ثروت مادی دارای رتبه بالایی است. علاوه بر این ، این کشور یکی از بهترین سیستم های رفاهی جهان را دارد ، به این ترتیب که اطمینان حاصل می کند که به افرادی که بیکار هستند و یا قادر به کار نیستند ، پشتیبانی داده می شود تا بتوانند زندگی با عزت داشته باشند. نروژ همچنین یکی از کمترین میزان جرایم در جهان را دارد.

جغرافیا و جمعیت

نروژ یک کشور پهناور است که در شمال اروپا واقع شده است – دارای مرزهایی با سوئد ، فنلاند و روسیه در ضلع شرقی و یک ساحل وسیع با اقیانوس اطلس شمالی در سمت غربی است. در اینجا آب و هوا مرطوب و ملایم در مقایسه با شرق و شمال است ، جایی که زمستان سردتر و طولانی تر است.

شهرهای بزرگ نروژ در امتداد خط ساحلی قرار دارند: پایتخت اسلو بزرگترین شهر نروژ است و حدود 620.000 نفر جمعیت دارد. شهرهای بزرگ دیگر برگن و استاوانگر در نروژ غربی ، تروندهایم در بخش میانی و ترومسو در شمال هستند.
5.2 میلیون نفر در کشور زندگی می کنند. حدود 32 درصد از جمعیت تحصیلات عالی دارند. مانند سوئد و دانمارک ، نروژ به کشوری چند فرهنگی تبدیل شده است. امروزه ، 33 درصد از جمعیت در اسلو مهاجران یا نروژی متولد شده از والدین مهاجر هستند. در کل کشور ، کمی بیش از 16 درصد مهاجران یا نروژی های متولد شده از والدین مهاجر هستند.

سبک زندگی

نروژی ها در طول هفته و سال به سختی درس می خوانند و کار می کنند – اما در استراحت و تفریح نیز خوب هستند. متوسط ​​یک هفته کاری شامل پنج روز کاری هفت و نیم ساعته است. بیشتر مردم هر آخر هفته را تعطیل می کند – و پنج هفته تعطیلات در هر سال دارند. سلامتی  و یک شیوه زندگی فعال مهم است. عصرها و تعطیلات آخر هفته غالباً مملو از فعالیت ها است ، از اجرای تئاتر و کنسرت گرفته تا فعالیت در فضای باز و ورزش. مردم این کشور همچنین به افرادی پرماجرا تبدیل شده اند که عاشق سفر هستند.

نروژ
نروژ

چند واقعیت درباره نروژ

1. واحد پولی در نروژ کرون نروژی ، NOK است.

2. طول خط ساحلی کشور 25.148 کیلومتر  است.

3. بلندترین قله نروژ ، Galdhøpiggen 2469 متر بالاتر از دریا است.

4-در شمالی ترین نقطه اروپا  است.

6.  بالاترین غلظت فیبرهای جهان را دارد. دو مورد از اینها ، Geiranger Fjord و Fordord Nærøy ، در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند.

7. تونل لوردال طولانی ترین تونل جاده ای جهان با مسافت 15 مایل (24.5 کیلومتر) است.

8- جایزه صلح نوبل در کمیته نروژ در نروژ اهدا می شود.

9. Heimskringla Snorre Sturluson ( تاریخ پادشاهان ) ، که در دوره نورسینای قدیم (750-1300 میلادی) نوشته شده است ، امروز هنوز پرفروش ترین کتاب در کشور است.

10. این کشور یکی از کشورهای بنیانگذار سازمان ملل متحد در سال 1945 بود و اولین دبیرکل سازمان ملل وزیر امور خارجه نروژ ، تریگوه لی بود.

11. نروژ در دهه هشتاد سوشی ماهی آزاد را به ژاپنی ها معرفی کرد

12. کلیپ کاغذ یک اختراع نروژی است

13. در سال 2008 ، نروژ یک پنگوئن پادشاه را به دست آورد. نیلز اولاو نام اوست.

14- معروفنترین و گران قیمتترین آب به نام  Voss Water فقط در شهرداری ایولند  است.

15- سوئد در بازیافت زباله بسیار خوب عمل کرده است ، اکنون زباله به نروژ وارد می کند تا با آن ها انرژی  تأمین کند.

16. در سال 1251 ، به هنری سوم انگلیس پادشاه نروژ خرس قطبی داده شد. او آن را در برج لندن ، با زنجیر بلند نگه داشت تا بتواند در تیمز شنا کند.

17. در سال 2011 ، این کشور با کمبود کره در سراسر کشور روبرو شد ، جایی که قاچاقچیان اغلب قاچاق کره و حراج های آنلاین برای یک بسته کره به 77 دلار می رسند.

19- مرگ در Longyearbyen غیرقانونی است ، اجساد دیگر در این شهر دفن نمی شوند ، زیرابه دلیل شرایط آب و هوایی مردگان در این شهر تجزیه نمیشوند و ممکن است باعث تولید ویروس های بسیار کشنده و خطرناک شوند
20. پیتزا منجمد در این کشور بسیار محبوب است .

جهت دریافت ویزای شینگن فوری و ویزای مولتیپل کانادا با ماهبد پرواز تماس بگیرید

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.