english
En

شهر بارسلونا

Rate this post

شهر بارسلونا را بیشتر بشناسیم

شهر بارسلونا پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مهم‌ترین بندر این کشور است. جمعیت شهر بارسلون ۱,۶۲۰,۳۴۳در منطقه‌ای به وسعت ۱۰۱٫۴ کیلومتر مربع و منطقه شهری بارسلون بدون احتساب حومه در منطقه‌ای به وسعت ۸۰۳ کیلومترمربع[۲] بیش از ۴,۸۴۰,۰۰۰ نفر است. مجموعاً در حدود ۵,۴۷۴,۴۸۲ نفردر ناحیه شهری بارسلونا زندگی می‌کنند. همچنین این شهر بخش اصلی شهرداری‌ها و شهرستان‌های هم جواری است که منطقه شهری بارسلونا را با جمعیت ۳٫۲۱۸٫۰۷۱ می‌سازند. بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا وبزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

شهر بارسلونا یکی از مراکز مهم گردشگری ، اقتصادی ، تجاری و فرهنگی جهان است و تأثیر آن به عنوان یکی از شهرهای مهم جهان در تجارت ، آموزش ، سرگرمی ، ورزش ، رسانه ، مد ، علم و هنر  آشکار است.  این مرکز فرهنگی و اقتصادی بزرگ در جنوب غربی اروپا(قبل از زوریخ ، بعد از فرانکفورت )و یک مرکز مالی است. در سال 2008 چهارمین شهر از نظر اقتصادی با تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا و سی ام در جهان با تولید ناخالص داخلی 177 میلیارد یورو بود.در سال 2012 بارسلونا 170 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی داشت. و در آن لحظه منجر به اشتغال اسپانیا شد .

اطلاعات عمومی شهر بارسلونا

کد پستی : 080xx
کد منطقه : +34 (E) 93 (B)
جمعیت : 5.515 میلیون (2018) یوروستات

قدم زدن در تاریخ بارسلونا

اولین شهرک های انسانی در بارسلونا به دوران نوسنگی باز می گردد. این شهر در پایان قرن 1 قبل از میلاد توسط رومی ها تاسیس  و راه اندازی شد و مستعمره رومی ها به نام Barcino نام گرفت . این مستعمره حدود هزار نفر سکنه داشت و با یک دیوار دفاعی محدود بود که بقایای آن هنوز هم در شهر قدیمی دیده می شود.
برای بیش از 200 سال ، بارسلونا تحت سلطه مسلمین بود و به دنبال تسخیر مسیحیان ، این کشور به امپراطوری کارولینگین و یکی از اصلی ترین اقامتگاه دربار تاج آراگون تبدیل شد. دوره پربار قرون وسطایی موقعیت بارسلونا را به عنوان مرکز اقتصادی و سیاسی مدیترانه غربی تثبیت کرد . محله گوتیک شهر گواه یک منطقه پر شکوه است که از قرن سیزدهم تا پانزدهم میلادی توسط این شهر ساخته شده  است.

شهر بارسلونا
شهر بارسلونا

از سده های پانزدهم تا هجدهم بارسلونا وارد یک دوره نزول شد ، در حالی که برای حفظ استقلال اقتصادی و سیاسی خود تلاش کرد. این مبارزه در سال 1714 پایان یافت ، هنگامی که این شهر به دست نیروهای بوربون افتاد و حقوق و امتیازات کاتالونیا و کاتالان سرکوب شد.
دوره نقاهت فرهنگی از اواسط قرن نوزدهم با ورود به توسعه صنعت نساجی آغاز شد. در این دوره که به Renaixença معروف بود ، کاتالان مجدداً به عنوان یک زبان ادبی , برجستگی  خود را بدست آورد.

در قرن 20 تجدید گسترده شهری در سراسر طلیعه شهرستان بارسلونا ، به اوج خود رسید  نقطه ی عطف آن Eixample منطقه ای  که ویترین ساختمانی بارسلونا است. کاتالان آنتونی Gaudi ، یکی از بسیاری از معماران برجسته، ساختمان های طراحی شده مانند کاسا میلا، کازا بالیو و ساگرادا فامیلیا کلیسا است که به نقاط دیدنی معروف جهان تبدیل شده اند .
آزادیهای حاصل در این دوره در طول جنگ داخلی در سال 1936 و دیکتاتوری متعاقب آن به شدت محدود شد. بارسلونا با بازگرداندن دموکراسی در سال 1978جامعه قدرت اقتصادی خود را دوباره بدست آورد و زبان کاتالان دوباره بازیابی شد. میزبانی این شهر از بازی های المپیک 1992 باعث تحرک تازه ای از پتانسیل بارسلونا شد و مجدداً بر وضعیت خود به عنوان یک کلان شهر بزرگ تأکید کرد
در سال 2004 ، مجمع فرهنگها از مناطق صنعتی برای تبدیل آنها به مناطق مسكونی استفاده كرد. نمونه ای از قدرت تازه ای که بارسلونا به دنبال آن در قرن بیست و یکم است

زبان

کاتالونیا زبان خاص خود را دارد: کاتالان . بیشتر افرادی که در بارسلونا زندگی می کنند ، دو زبانه هستند و به زبان کاتالان و اسپانیایی صحبت می کنند ، که  یک زبان رسمی نیز هست. نام خیابان ها و بیشتر علائم راهنمایی و رانندگی به زبان کاتالان است ..

بسیاری از رستوران ها ، به ویژه رستوران های مرکز شهر ، دارای منوها به چندین زبان هستند. اما اگر چیزی وجود دارد که شما نمی فهمید ، نترسید از آنها سؤال کنید ،  بسیاری از مردم بارسلونا انگلیسی و فرانسوی را درک می کنند.

جهت دریافت ویزای شینگن فوری و ویزای مولتیپل کانادا با ماهبد تماس بگیرید

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.