english
En

جاذبه های شهر زوریخ

Rate this post

جاذبه های شهر زوریخ

شهر زوریخ ، بزرگترین شهر سوئیس و پایتخت کانتون زوریخ است . این مکان در شمال مرکزی سوئیس و در نوک شمال غربی دریاچه زوریخ واقع شده است. این شهرداری تقریباً 400،028 سکنه ، جمعیت شهری 1.315 میلیون نفر و کلانشهر زوریخ 1.83 میلیون نفر دارد. زوریخ قطب راه آهن ، جاده ها و ترافیک هوایی است. فرودگاه و ایستگاه راه آهن زوریخ بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه در این کشور هستند.دو رودخانه Limmat و Sihl از این شهر عبور می کنند.

وضعیت شهر زوریخ
مهمترین گروه قومی این شهر, شهروندان سوئیس  68.7٪ از ساکنان زوریخ را تشکیل می دهند. غیر اتباع 31.3 درصد از کل ساکنان زوریخ را تشکیل می دهند. بزرگترین گروه اقلیت – افرادی از آلمان – 8.0٪ از جمعیت شهر و مردم ایتالیا 3.5٪ از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.

جهت دریافت ویزای مولتیپل کانادا کلیک کنید

مکانهای دیدنی شهر زوریخ

1 شهر قدیمی

در میان این نیروگاه مالی مدرن یک شهر محله ای پر از جذابیت تاریخی واقع شده است ، خیابان های باریک آن با شیب تند در ضلع شرقی رودخانه بالا می روند. با رفتن به بالای Münstergasse ، با Brunnenturm ، دفتر مرکزی صرافان لمباردی در قرون 14 و 15 ، به Napfgasse خواهید رسید.

شهر زوریخ
شهر زوریخ

2 اوتلیبرگ

برای دیدن بهترین چشم انداز از شهر و دریاچه ، قله Uetliberg  بهترین مکان است. در جنوب غربی زوریخ ، Uetliberg شمالی ترین قله در پشته آلبیس است که با Uetlibergbahn ، یک راه آهن کوهستانی که در طول سال از ایستگاه Selnau به ایستگاه فوقانی می رسد ، می توان به راحتی به آن رسید. از انجا 10 دقیقه پیاده تا قله فاصله دارد. این پیاده روی در شب به خوبی روشن شده و به رستوران قله منتهی می شود ، فضایی محصور از شیشه و مناظر زیبا از چراغ های شهر در زیرقله. این مناظر در روز از برج مراقبت در کوههای آلپ والای ، برنس و گلارس ، با جنگل سیاه در شمال و سانتیس در شرق امتداد دارد. از اینجا ، یک پیاده روی راحت تا Felsenegg کمی بیشتر از یک ساعت طول می کشد ، جایی که یک تله کابین به سمت Adliswil پایین می آید. می توانید از طریق Sihltalbahn به زوریخ برگردید.

3 دریاچه زوریخ و بورکلیپلاتز

نقطه کانونی شهر زوریخ ، و زمین بازی مورد علاقه گردشگران و افراد محلی ، دریاچه طولانی زوریخ است. كل ساحل مملو از تفرجگاهها و پاركهاست ، جايي كه ساكنان محلي آفتاب میگیرند ، قدم می زنند ، تفريح و در دریاچه شنا می كنند. اما راه مورد علاقه برای لذت بردن از دریاچه  سفر دریایی است که از آن مناظر زیبایی به کوه های آلپ Glarus خواهید دید.. حدود 1.5 کیلومتر از Bellevueplatz پارک زیبای Zürichhorn واقع شده است که برای نمایشگاه ملی در سال 1939 ساخته شده است. در اینجا ، شما یک رستوران پیدا خواهید کرد. یک باغ چینی ؛ و یک قایق که برای Limmatschiff ، قایقی که از موزه ملی در امتداد رودخانه به دریاچه می رود و در زوریهورن ختم می شود.

4 Kunsthaus Zürich (موزه هنرهای زیبا)

Kunsthaus که یکی از برترین موزه های هنری اروپا است ، توسط انجمن هنرهای زوریخ اداره می شود و تاریخچه آن را به جامعه ای از هنرمندان که در سال 1787 تأسیس شده است ، برمی گرداند. در حالی که مجموعه های بزرگی از آثار چندین هنرمند را دارد نقاشی های چارلز مونک بیش از هر نقاشی دیگر موزه ای در خارج از اسلو و مهمترین مجموعه آثار اروپایی مونه در خارج از پاریس  است. . دو مورد از زیباترین بوم های بزرگ نیلوفر آبی در مرکز نمایشگاه مونه قرار دارند. هر دو سزان و ون گوگ با نقاشی هایی از اواخر کار خود نشان داده می شوند . نقاشی ون گوگ در روزهای آخر زندگی خود. یک اتاق کامل مملو از کارهای رویایی مشخص مارک شاگال است.

آثار برجسته میرو ، ماکس ارنست ، ماگریت و سالوادور دالی نمایانگر هنرمندان سورئالیست هستند و ماتیس هم به عنوان مجسمه ساز و هم به عنوان نقاش مطرح شده است.  کارهای بی شماری از مدرسه دادا وجود دارد که در اینجا در زوریخ آغاز شده اند. دوره های اولیه با مجموعه های مهم نقاشی استثنایی از دوران طلایی هلند ، فلاندی ( روبنس و ون دایک ) ، باروک ایتالیایی و دوره های Settecento ونیزی به خوبی نمایان شده اند.  آثار برجسته ای مانند اولین نقاشی منظره عالی دومنیچینو از غسل تعمید مسیح است که نقطه عطفی در نقاشی منظره محسوب می شود.

5 Bahnhofstrasse و Bahnhof

“خیابان اصلی” زوریخ Bahnhofstrasse  همیشه شلوغ است که از ایستگاه قطار اصلی (باهنوف) تا Bürkliplatz در بالای دریاچه امتداد دارد. این خیابان 1200 متری یکی از جذاب ترین خیابان های خرید در اروپا است که توسط چشمه ها ، هنرهای عمومی ، درختان و ساختمانهای برجسته احیا شده است. اگرچه بسیاری از مغازه های فروشگاه آن مملو از خز ، مدها ، جواهرات و سایر کالاهای گران قیمت است ، اما پنجره های تزئین شده هوشمندانه آنها و ساختمانهای خود این مکان را به مکانی محبوب برای گردش مردم تبدیل کرده است. بخش میانی خیابان در سال 1867 پس از پر کردن خندق قدیمی ، Fröschengraben ساخته شد. . از جمله بناهای جالب توجه می توان به چندین ساختمان مربوط به اوایل قرن 20 اشاره کرد: ساختمان وبر (شماره 75) ، در سالهای 1912 و 1928 مجدداً ساخته شد و مجتمع فروشگاهی Jelmoli در Seidengasse 1 که در ابتدا با اسکلت آهن طراحی شده بود. به خصوص به نمای ساختمان Peterhof و Leuenhof در سال 1913 توجه کنید.

در زیرزمین Bahnhofstrasse  ، Uhrenmuseum Beyer Zürich مجموعه بزرگی از ساعت ها را نشان می دهد ، از ساعت خورشید ، روغن و آب گرفته تا ساعت های سوئیس با چرخ های چوبی و ساعت های آونگ نورنبرگ.

6.Fraumünster

نام معترض Fraumünster که اغلب به کلیسای بانو ترجمه شده است ، در واقع به معنای کلیسای زنان است ، اشاره به تاسیس یک کلیسای مقدس در سال 853 برای زنان اشرافی اروپا توسط امپراتور لودویگ برای دخترش ، هیلدگارد. تا پیش از قرون وسطی ، رئیس صومعه نیز فرماندار شهر بود. این کلیسا یک کلیسای چهار ایوانی ستونی با یک شبستان گوتیک ساخته شده از قرن سیزدهم تا پانزدهم میلادی ، یک کلیسای رومانسک و یک گذرگاه گوتیک اولیه با طاق بلند است. در طبقه زیرین ، می توانید بقایای سردابه کلیسای ابی قرن 9 را ببینید.

اگرچه خود این کلیسا ارزش دیدن دارد ، اما آنچه که آن را به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری زوریخ تبدیل کرده مجموعه زیبا پنج پنجره شیشه ای رنگی در صندلی ساخته شده توسط مارک شاگال استدر سال 1970 است.

یرای اخذ ویزای شینگن فوری کلیک کنید

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.