english
En

راهنمای سفر به شهر لیورپور

Rate this post

جاذبه های گردشگری شهر لیورپور

شهر لیورپور چهارمین منطقه پرجمعیت شهری و زادگه باشگاه فوتبال لیورپور در بریتانیا است.شهری بندری در شمال غربی انگلستان واقع در منطقه مرزیساید است. این شهر در پای‌رود مِرزی قرار دارد.مردم لیورپول فوتبال دوست هستند. همچنین به شعر و شاعری و ادبیات اهمیت زیادی می‌دهند و اکثرشان اشعار زیادی را از شعرای بزرگ انگلستان حفظ هستند
نام این شهر برای در سال 1173 توسط هنری دوم اعطا شد . این روزها ، لیورپول یک کلان شهر مهم تجاری ، شهر دانشگاهی و مرکز مالی و همچنین یک شهر کلیدی برای کلیساهای کاتولیک و آنگلیکن است که هر دو در اینجا اسقف دارند.

این شهر به دلیل برخورداری از جاذبه های زیادگردشگری ، یکی از پر بازدیدترین شهرهای انگلستان است.این شهر دارای بسیاری از بناهای تاریخی زیبا و همچنین باغ ها و پارک های متعدد ، موزه ها و امکانات تفریحی است.

شهر لیورپور
شهر لیورپور

بیتلز
لیورپول به عنوان زادگاه The Beatles مشهور است. تورهای مختلفی این امکان را به طرفداران این گروه ارایه می دهدو معمولاً شامل The Beatles Story در آلبرت داک و کلبه بازسازی شده کافور می شود که در سال 1961 اولین کار خود را در آنجا انجام دادند. سایر سایتهای مرتبط با Beatles شامل Cavern Walkks ( نقاشی دیواری توسط سینتیا لنون)؛ فروشگاه بیتلز، خانه سابق مک کارتی ، جایی که این گروه بسیاری از آهنگهای اولیه خود را نوشتند و دوباره آنها را خواندند (این ملک برای عموم آزاد است و دارای عکس های یادگاری و عکس های بیتل است).

آلبرت داک
منطقه آلبرت داک فوق العاده بازسازی شده است ، اولین تاسیساتی از این دست در انگلیس که فقط با آجر و آهن ساخته شده است ، یک ساختمان پنج طبقه بلند برجسته از ساختمان های اطراف حوضه بندر است که پنبه ، تنباکو و شکر در آنجاتخلیه می شده است. این سازه های عظیم ویکتوریایی در اطراف یک گذرگاه قوسی شکل ساخته شده اند . انبارهای تزئینی با آپارتمان های مجلل ، بوتیک های طراحان مطرح ، رستوران ها ، کافه ها و موزه ها نمونه بارزی از “gentrification” هستند ، پدیده ای که در لندن ، منچستر و گلاسگوو نیز می توان شاهد آن بود .

برای کسب اطلاعات از ویزای مولتیپل کانادا کلیک کنید

گالری تیت

یک شعبه معتبر از گالری تیت در آلبرت داک تأسیس شده است. گالری تیته لندن در اواخر قرن نوزدهم با میراثی از مادربزرگ سر هنری تیته تأسیس شد.این گالری دارای سالن های نمایشگاهی و گالری های هنر معاصر و همچنین آثاری به صورت قرضی از گالری لندن است.

موزه دریایی Merseyside

موزه دریایی در لیورپول محل برگزاری نمایشگاه های بی شمار جالب در مورد هزاران مهاجر است که بین سالهای 1830 و 1930 از طریق مریس به مقصد آمریکای شمالی از انگلیس خارج شدند. تا آنجا که تاسیس آن به عنوان بندر ماهیگیری در قرن سیزدهم پیش میرود. این تاریخ غنی توسط انواع مدل کشتی ها، کارگاه ها و کشتی های تاریخی نشان داده شده است. نمایشگاههای مربوط به داستانهای تایتانیک و لوزیتانیا ، دو مورد از مشهورترین و غم انگیزترین کشتی های مسافربری در تاریخ (هر یک با لیورپول پیوندهای محکمی دارند) به همان اندازه جذاب هستند .

سالن سنت جورج

نمای تالار سنت جورج در خیابان براون با ستون ها و مجسمه های Corinthian تزئین شده است. یک تالار بزرگ مجلل عالی با داشتن یکی از بزرگترین سالن های دنیا ، اغلب برای کنسرت ها مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که در قسمت پشتی ساختمان ، باغ های زیبای سنت جان گاردنس مجسمه های برجسته لیورپولی ها را در خود جای داده اند.

گالری هنر واکر

گالری هنر واکر دارای مجموعه ای غنی از آثار استادان ایتالیایی ، فلم و فرانسوی از قرن 14 تا به امروز است ، از جمله شاهکارهای روبنس ، رامبراند و رودین. نمایش آن از نقاشی و مجسمه سازی انگلیسی ، به ویژه قرن 18 تا 20 ، در خارج از لندن بی نظیر است و آثاری از گینزبورو ، هوگارت و مور را به نمایش می گذارد.

کلیساهای جامع شهر لیورپول

کلیسای جامع کاتولیک لیورپول نمایانگر تعداد بالای لیورپولی ها با منشا ایرلندی است که در این شهر زندگی می کنند. در جریان مهاجرت ایرلندی ها در قرن نوزدهم و بیستم ، لیورپول بندر اصلی تجسم ایالات متحده بود و بسیاری از مهاجران به به این منطقه آمدند تا در شهر مستقر شوند.ساخت ساختمان در سال 1928 آغاز شد ، اگرچه تا سال 1967 به پایان نرسید. در اطراف برج استوانه ای آن یک “چادر” بزرگ قرار دارد که 200 فوت قطر دارد . برج 330 فوت آن شامل یک کارولون با 2500 زنگ است که بزرگترین وزن آن در چهار تن است. ارگ ویلیس 9،704 که لوله آن یکی از بزرگترینها در جهان است.

سالن Croxteth

این عمارت جذاب ادواردیان در حومه شهر لیورپول ,ارزش دارد که وقت کافی برای کاوش در آن بگذارید. نکات برجسته بازدید از Croxteth Hall شامل فرصتی برای دیدن اتاق های بی شماری است که پر از مبلمان اشخاصی معروف و یا ثروتمند همراه با کارمندانشان هستند. همچنین راه پله مرکزی با شکوه که به عنوان یک مکان برای عکس های عروسی محبوب است. پارک (Country Country Park) که بچه ها دوست دارند با حیوانات آن ارتباط برقرار کنند ، یک باغ دلپذیر ویکتوریایی و یک پارک طبیعت 500 هکتاری با بسیاری از مسیرهای پیاده روی دلپذیر.

برای کسب اطلاعات از ویزای شینگن اروپا کلیک کنید

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.