english
En
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

ونکوور

اطلاعات عمومی ونکوور

ونکوور بزرگترین منطقه شهری در غرب کانادا و سومین شهر بزرگ در کانادا با 2.6 میلیون نفر جمعیت است. در گوشه جنوب غربی استان ساحلی بریتیش کلمبیا واقع شده است و به دلیل زیبایی طبیعی  بسیار معروف است ، زیرا بین کوههای ساحلی و اقیانوس آرام واقع شده است. این شهر اغلب به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در نظر گرفته می شود و مطمئناً یک مکان زیبا برای بازدید است.

مرکز شهر قلب مرکز شهر ونکوور است و شامل منطقه مالی شهر ، منطقه تفریحی گرانویل و بسیاری از هتل ها ، کلوپ ها و ساختمان های تاریخی آن است. برای توریست ، به دلیل دسترسی آسان به ترانزیت عمومی ، مغازه ها و رستوران ها ، مکان مناسبی است. و اگر می خواهید غذاهای ونکوور یا زندگی شبانه را امتحان کنید ، از کوه ها و بندرها دیدن کنید ، مکان بسیار خوبی برای شماست.

ونکوور
ونکوور

زبان

کانادا دو زبان رسمی دارد – انگلیسی و فرانسه. انگلیسی زبان رایج در ونکوور است ، اما Vanocuver ترکیبی چند فرهنگی است که در آن بسیاری از اقامتگاه ها و مشاغل به زبان چینی و پنجابی نیز صحبت می کنند.

واحد پول

واحد پول مورد استفاده در ونکوور CAD دلار کانادا است. کلیه کارتهای اعتباری  در بیشتر هتل ها ، فروشگاه ها و رستوران ها پذیرفته می شوند.

برخی از مغازه ها و هتل ها USD (دلار آمریکا) را می پذیرند ، با این حال آنها به عنوان حسن نیت این خدمت را ارائه می دهند ولی تضمینی نیست که همیشه قبول کنند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه دلار رسمی کانادا نیست ، فروشگاه ها ممکن است نرخ ارز خود را تعیین کنند که ممکن است با نرخ رسمی بانکی مطابقت نداشته باشد.  USD باید به CAD تبدیل شود ، طبق قانون در کانادا.

کارت های اعتباری

کلیه کارتهای اعتباری بین المللی معمولاً در کانادا پذیرفته می شوند.

بانکداری

ساعات کار بانکی در کانادا از ساعت 9:30 صبح تا 4:30 بعد از ظهر ، دوشنبه تا جمعه است و ساعات طولانی شامل تعطیلات آخر هفته در بعضی از مناطق.

اکثر بانک ها دارای دستگاه های پرداخت هستند که با استفاده از کارتهای بانکی یا اعتباری در شبکه های مهم بانکی بین المللی مانند Cirrus ، Plus و Interac می توان 24 ساعته به آنها دسترسی داشت.

مالیات
بیشتر کالاها و خدمات از جمله اتاقهای هتل در بریتیش کلمبیا شامل 7٪ مالیات می شوند به  استثنای مشروبات الکلی که (10٪)  مالیات گرفته می شود.

تلفن همراه
بسیاری از ارائه دهندگان تلفن همراه و شرکت ها طبق برنامه های بین المللی خود به توریست ها خدمات ارائه می دهند.

آب و هوا
ونکوور که در جریانات اقیانوس آرام قرار گرفته و توسط طیف وسیعی از کوهها محافظت می شود ، در تمام طول سال از درجه حرارت ملایم برخوردار است. شما باید آوردن  لباس گرم برای سفر به ونکوور را برنامه ریزی کنید زیرا شب های آنجا خنک می شود.

منبع برق

پریز برق و ولتاژ 110 ، 60 هرتز است.

کلینیک های پزشکی و بیمه
اگر کمک پزشکی غیر اورژانسی نیاز داشته باشید ، بسیاری از کلینیک های پزشکی خصوصی در این شهر وجود دارند که توریست ها  می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. لطفا توجه داشته باشید که کلیه هزینه ها باید از قبل پرداخت شود مگر اینکه ترتیبات جایگزین از طریق ارائه دهنده بیمه شما انجام شود. و اگر کمک پزشکی اورژانسی نیاز داشته باشید، شما را به بیمارستان محلی منتقل می کنند. لطفا توجه داشته باشید که کلیه هزینه ها باید از قبل پرداخت شود مگر اینکه ترتیبات جایگزین از طریق ارائه دهنده بیمه شما انجام شود.

برای موارد اضطراری پزشکی ، لطفاً 9-1-1 تماس بگیرید

کانادا برای مراجعه کنندگان به بیمارستان یا خدمات پزشکی هزینه پرداخت نمی کند. قبل از آمدن به کانادا ، از بیمه خدمات درمانی برخوردار شوید.

قوانین سیگار کشیدن و سن مشروبات الکلی

استعمال دخانیات طبق قانون در ساختمانهای عمومی ، حمل و نقل عمومی ، مراکز خرید و در بیشتر رستورانها ، بارها ، کلوپ های شبانه و کازینوها مجاز نیست. استعمال دخانیات در 3 متری از درهای ورودی ، پنجره ها یا ورودی های هوا مجاز نیست. در ونکوور سن قانونی نوشیدن 19 سال است. لطفاً توجه داشته باشید که برخلاف شایعات رایج ، داشتن هر مقدار ماری جوانا در همه استان های کانادا غیرقانونی است.

ویزا

لطفا جهت دریافت ویزا با وکلای ما تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان ممکن ویزای مولتپیل 5 ساله کانادا را اخذ نمایید

اخذ ویزای شینگن فوری ماهبد پرواز

 

جدیدترین ها

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا یا همان ویزای PR یک سند رسمی است که گواهی می کند دارنده آن شرایط اقامت در ک...

ویزای مسافرتی

ویزای مسافرتی یا همان ویزای توریستی اصولا به ویزاهای با مدت محدود گفته می‌شود که می‌توانید با استفا...

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) یک سند رسمی است که توسط یک دفتر ویزا صادر می شود و در پاسپورت افراد ق...

ویزای همسر کانادا

اخذ ویزای همسر کانادا کانادا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و اقامت با اعضای...

ویزای والدین کانادا

ویزای والدین کانادا چیست؟ امروز می خواهیم در مورد ویزای والدین کانادا صحبت کنیم. کشور کانادا یکی ا...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.