english
En

ویزای مسافرتی

ویزای مسافرتی یا همان ویزای توریستی اصولا به ویزاهای با مدت محدود گفته می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به کشور مد نظر خود سفر و در آن‌ها گشت و گذار کنید. این ویزاها نمی‌توانند برای مقاصد تجاری یا تحصیلی استفاده شوند و متقاضی نیز بعد از اتمام ویزا باید به کشور خود بازگردد. هر کشوری با توجه به قوانین، ویزای مسافرتی مخصوص به خود را دارد که در ادامه بیشتر راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

ویزای مسافرتی

 

شرایط دریافت ویزای مسافرتی

برای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای مسافرتی، چند شرط اساسی وجود دارد که باید رعایت کنید. البته که قوانین مختلف دیگری نیز ممکن است بسته به کشوری که می‌خواهید به آن سفر کنید، به موارد زیر اضافه شود.

  • داشتن سند مسافرتی معتبر (مانند پاسپورت)
  • سلامت فیزیکی
  • عدم محکومیت کیفری یا مرتبط با مهاجرت
  • متقاعد کردن افسر مهاجرتی که روابطی مانند شغل، خانه، دارایی‌های مالی یا خانواده دارید که شما را به کشور خود باز می‌گرداند.
  • متقاعد کردن افسر مهاجرت برای بازگشت به کشور پس از اتمام مهلت ویزا

 

ویزای توریستی

 

ویزای مسافرتی کانادا

کانادا هر سال میزبان میلیون‌ها بازدید‌کننده است و سالانه بیش از 35 میلیون نفر از کانادا دیدن می‌کنند تا از فرصت‌های زیادی که این کشور ارائه می‌دهد، از جمله دیدار با خانواده و دوستان، لذت ببرند. به ویزای مسافرتی کانادا، ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتور نیز گفته می‌شود.

 

ویزاهای اقامت محدود کانادا به دو نوع تقسیم می‌شوند:

ویزای یک بار ورود کانادا : با این ویزا تنها یک بار می‌توانید وارد خاک کانادا شوید و پس از خروج، دیگر نمی‌توانید از آن استفاده نمایید.

ویزای مولتیپل کانادا : با اخذ ویزای مولتیپل کانادا می‌توانید در مدت اعتبار ویزای خود، چندین دفعه بدون مشکل از کانادا خارج و دوباره به آن ورود کنید. برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا می‌توانید با ماهبدپرواز تماس بگیرید.

 

ویزای شینگن

ویزای شینگن نیز یک ویزای اقامت کوتاه است که به دارنده آن اجازه می‌دهد در منطقه شینگن گردش کند. اما منظور از حوزه شینگن دقیقا کجاست؟ شما با اخذ ویزای شینگن می‌توانید به 26 کشور اروپایی که در حوزه شینگن قرار می‌گیرند آزادانه سفر کنید. این ویزا هم مانند ویزای کانادا، دارای انواع مختلفی است. به طور مثال، با اخد ویزای شینگن مولتیپل (زیر مجموعه تایپ سی) می‌توانید برای 90 روز در یک دوره 180 روزه چندین بار وارد حوزه شینگن شوید. برای اطلاعات بیشتر راجع به انواع ویزای شینگن می‌توانید با آژانس مسافرتی ماهبد پرواز در تماس باشید.

 

جمع بندی

با اخذ ویزای شینگن یا ویزای کانادا ، می‌توانید از یک سفر جذاب لذت ببرید یا با عزیزان خود دیدار کنید. خیلی‌ها دوست دارند تمامی روند دریافت ویزا را خودشان انجام دهند، اما باید بدانید عدم جمع آوری مدارک کافی یا اشتباه پر کردن فرم‌ها می‌تواند وقت و هزینه‌ی زیادی از شما بگیرد و روند اخذ ویزا را بسیار طولانی کند. با آزانس مسافرتی ماهبد پرواز در ثبت اسناد و مدارک پیچیده به شما کمک کرده و پروسه‌ی اخذ ویزا را به تجربه‌ای لذت بخش برای شما تبدیل خواهد کرد.

جدیدترین ها

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...

ویزای محرمانه کانادا

ویزای محرمانه کانادا، نوعی ویزای اقامت موقت کانادا می باشد. این ویزای کانادا قوانینی مشابه ویزای دی...

ویزای کار در تعطیلات کانادا

آیا به اخذ ویزای مولتیپل کانادا و کار در کشور کانادا در زمان تعطیلات علاقه دارید؟ خب در این صورت شم...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.