english
En

ویزای کاری کانادا

Rate this post

ویزای کار کانادا

آیا علاقه مند به اخذ ویزای مولتیپل کانادا برای کار کردن در این کشور هستید؟ اگر چنین است، به ویزای کاری کانادا نیاز خواهید داشت. ویزای کاری کانادا در واقع مجوزی است که به شما اجازه می دهد به صورت قانونی در کشور کانادا به عنوان یک خارجی کار کنید. هزاران کارگر و کارمند خارجی ماهر و غیر ماهر سالانه برای اخذ ویزای کانادا درخواست می دهند.

این افراد نه تنها به دنبال چشم‌اندازهای جدید در یکی از چند فرهنگی‌ترین و خوش‌آوازه‌ترین کشورهای جهان هستند، بلکه به دنبال فرصت‌های شغلی و مزایای اقتصادی باورنکردنی هستند که اخذ ویزای کاری کانادا برایشان به همراه دارد. میانگین حقوق ملی کانادا برای کارگران تمام وقت تقریباً 54630 دلار در سال است. کانادا با نرخ بیکاری تنها 7.5 درصد، می تواند یک شانس عالی برای پیدا کردن یک شغل مناسب برای شما باشد.

 

 

چه کسانی به ویزای کاری کانادا نیاز دارند؟

افرادی که تمایل به دریافت ویزای مولتیپل کانادا برای کار در این کشور دارند؛ به این ویزا نیاز دارند. نکته اینجاست که انواع مختلفی از ویزای کاری کانادا وجود دارد و هر یک از این افراد با توجه به شرایط به یکی از انواع آن نیاز دارند. اگر مطمئن نیستید که به کدام نوع از این ویزا نیاز دارید، اطلاعات ارائه شده در مورد انواع مختلف ویزای کاری در بخش زیر به شما کمک می کند تا دریابید که کدام ویزای مولتیپل کانادا ممکن است برای شما مناسب باشد.

برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا یا اخذ ویزای شینگن فوری، شما می توانید به آژانس مسافرتی ماهبدپرواز که در زمینه اخذ ویزای شینگن فوری و ویزای مولتیپل کانادا بسیار خوش سابقه است؛ اعتماد کنید.

 

انواع ویزای کار کشور کانادا

دو نوع اصلی ویزای کار در کانادا وجود دارد:

ویزای کار آزاد:  مجوزی است که برنامه هایی مانند برنامه کار بین المللی کانادا و ویزای توریستی-کاری کانادا تحت آن فعالیت می کنند.

ویزای کار اختصاصی کارفرما: مجوزی است که تعداد زیادی جریان بسته به پیشنهاد شغلی متقاضی تحت آن پردازش می شود.

 

حقوق کارمندان در کانادا چقدر است؟

یکی از مواردی که پیش از اقدام برای شروع به فعالیت خود در کشور کانادا و اقدام برای اخذ ویزا باید بدانید؛ چشم انداز شغلی آینده است که ممکن است در این کشور داشته باشید. میانگین حقوق ملی برای کارمندان تمام وقت شاغل در کانادا تقریباً 1050.59 دلار در هفته یا 54630 دلار در سال است. این البته به شغل، سطح مهارت، تجربه کاری و همچنین ایالت یا منطقه ای که در آن کار می کنید بستگی دارد.

 

الزامات کار در کشور کانادا برای کارگران و کارمندان ماهر خارجی

یکی از الزامات اصلی برای کار در کانادا این است که نشان دهید برای انجام وظایف شغلی که به شما پیشنهاد می شود، شایستگی دارید. برای موقعیت های تخصصی، این کار را می توان با ارائه یک کپی از مدارک تحصیلی خود انجام داد. با این حال، از آنجایی که کشورها و موسسات مختلف استانداردهای متفاوتی دارند، باید یک ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) انجام دهید تا نشان دهید که مدارک شما مطابق با استانداردهای کانادا است. شما باید ECA خود را از یک سازمان تعیین شده دریافت کنید. گزارش های ECA در حال حاضر عبارتند از:

  • سرویس آموزش تطبیقی دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو.
  • خدمات آموزش جهانی
  • خدمات ارزیابی اعتبار بین المللی

 

شما باید اطلاعات و مدارک پشتیبان دیگری را ارائه دهید که بسته به مجوز کاری که برای آن درخواست می دهید متفاوت است.در برخی موارد لازم است که در هنگام درخواست برای این ویزا، مدرکی دال بر قصد خود برای بازگشت به کشور مبدا، تجربه کاری گذشته و سرمایه‌تان نشان دهید.

 

چه کسانی می توانند برای دریافت این ویزا درخواست دهد؟

شما ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای کاری در کانادا باشید اگر:

  • یکی از اعضای خانواده تحت تکفل کسی  هستید که برای اقامت دائم در کانادا درخواست داده است.
  • همسر یا شریک قانونی یک دانشجوی بین المللی یا متقاضی برنامه آزمایشی مهاجرت اقیانوس اطلس هستید؛
  • دانشجوی بین المللی هستید که می خواهد بیش از 20 ساعت در هفته کار کند.

با استفاده از راهنمایی های مشاوران فعال در آژانس مسافرتی ماهبدپرواز، فرآِیند اخذ ویزای مولتیپل کانادا یا ویزای شینگن فوری برایتان به بهترین نحو انجام خواهد شد.

 

اگر انقضای ویزای کاری شما به پایان برسد، چه باید کرد؟

در صورتی که مدت زمان انقضای ویزای کاری شما در کانادا به زودی به پایان می رسد و می خواهید در کانادا بمانید و کار کنید، می توانید ویزای کار خود را تمدید کنید، اما تمام جزئیات مانند کارفرما، شغل و محل کار شما ثابت می ماند.زمانی که ویزای کار مخصوص کارفرما دارید و قصد دارید کارفرما را تغییر دهید، باید برای ویزای کار جدید درخواست دهید.

در شرایطی که ویزای شما قبل از درخواست تمدید یا دریافت ویزای جدید منقضی شود، 90 روز فرصت دارید تا آن را بازیابی کنید، اما تا آن زمان نمی توانید کار کنید. اگر درخواست شما تایید نشد، باید کانادا را ترک کنید و دوباره برای ویزای جدید درخواست دهید.

 

ویزای کار آزاد (BOWP) چیست؟

زمانی که فقط چهار ماه از اعتبار ویزای شما در کانادا باقی مانده است؛ زمان آن فرا رسیده است که برای ویزای کار آزاد(BOWP) اقدام کنید. این کار به شما امکان می دهد تا زمانی که منتظر نتیجه وضعیت اقامت دائم خود هستید، به کار در کانادا ادامه دهید.

برای واجد شرایط بودن برای درخواست این نوع ویزا، شما باید:

  • در زمان درخواست، در کشور کانادا مشغول به کار و زندگی باشید.
  • دارای ویزای کار موقت معتبر (که چهار ماه دیگر منقضی می شود) باشید
  • نتیجه مثبت درخواست اقامت دائم خود را تحت برنامه اکسپرس اینتری داشته باشید.
  • برای ویزای کار آزاد درخواست داده باشید.

 

دلیل اهمیت اخذ ویزای قانونی برای کار

اگر شما هم از آن دسته مهاجرانی باشید که در کشور کانادا مشغول به فعالیت هستند؛ دریافت ویزای کار از شما محافظت می کند. شما به واسطه داشتن این ویزای کار قانونی از حقوق و حمایت هایی مطابق با قوانین کار در کشور کانادا برخوردار می شوید. قانونی نگه داشتن وضعیت شغلی شما همچنین راه را برای درخواست اقامت دائم در کانادا باز می کند. این که تمام فعالیت های خود را به صورت قانونی پیگیری کنید نه تنها می تواند شما را برای یک زندگی مرفه در کانادا آماده کند، بلکه می تواند راه اقامت عزیزانتان در کشور کانادا را نیز هموار نماید.

 

 

سخن آخر

برای اخذ ویزای کار کشور کانادا، می توانید به آژانس مسافرتی ماهبد پرواز با سابقه درخشان در اخذ ویزای مسافرتی یا همان ویزای توریستی کانادا، ویزای اقامت دائم کانادا و سوپر ویزا کانادا اعتماد کنید. مشاوران خبره ما در امور مهاجرت می توانند به شما برای اخذ ویزای شینگن فوری هم کمک کنند. برای اطلاع از مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن و دلایل رد شدن ویزای شینگن، با ماهبد پرواز در ارتباط باشید.

جدیدترین ها

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry

برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مهاجرت به کانادا با اکسپرس انتری - express entry راهنمای جامع برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا...
قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به کانادا در سال 2024: آیا محدودیت‌های جدیدی در راه است؟

قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ قوانین مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۴ کانادا یکی از مقاصد مه...

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.