english
En
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نمی‌دانند. با خواندن این مقاله می‌توانید بفهمید کدام ویزا بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد و سریع‌ترین راه برای ورود به کانادا برای خود را پیدا کنید. نوع ویزای مورد نیاز شما بستگی به وضعیت و هدف شما از رفتن به کانادا دارد. دو نوع اصلی ویزای کانادا وجود دارد: ویزای اقامت دائم کانادا و ویزای موقت کانادا که در ادامه به انواع مختلف هر یک از این دسته‌بندی‌ها می‌پردازیم.

 

پیشنهادی : ویزای مولتیپل کانادا

 

انواع ویزای اقامتی کانادا

 

انواع ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای موقت کانادا یک گزینه عالی برای کسانی است که می‌خواهند برای تحصیل، کار، تعطیلات یا دیدن عزیزان خود به کانادا بروند. در ادامه انواع ویزای موقت به تفصیل توضیح داده شده است. دقت کنید که برخی از این ویزاها قابلیت تبدیل به ویزاهای دیگر را نیز دارند و می‌توانید بعدا اقامت خود در کانادا را دایمی هم بکنید.

 

سوپر ویزا برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها

سوپر ویزای کانادا برای والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بهترین گزینه برای همراه داشتن خانواده‌تان در کانادا است. این ویزا می‌تواند حداکثر 10 سال اعتبار داشته باشد. علاوه بر این‌ها می‌توانید از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنید تا آنها را به طور دائم تحت برنامه حمایت خانواده کانادا داشته باشید.

 

ویزای ویزیتور یا مسافرتی کانادا

برای سفر در طول تعطیلات یا دیدار عزیزان باید برای ویزای توریستی کانادا درخواست دهید. در حین درخواست، یک شرط اساسی وجود دارد که در آن باید اطمینان حاصل کنید که اقامت شما در کانادا موقتی است و پس از پایان ویزای خود باز خواهید گشت، یعنی این ویزا قابل تبدیل نیست و تنها برای دید و بازدید یا گردش کاربرد خواهد داشت.

 

ویزای کاری کانادا

با کار در کانادا می‌توانید تجربه کاری کانادایی به دست آورید که می‌تواند به شما کمک کند واجد شرایط اقامت دائم شوید. به علاوه برای انواع دیگر ویزا مانند ویزای اکسپرس یا اقامت استانی نیز این سابقه کار رزومه‌ی خوبی خواهد بود. مدت زمان ویزای کاری کانادا ویزا بسته به نوع کار و قرارداد دارد و قابل تمدید نیز هست.

 

ویزای دانشجویی

مزیت تحصیل در کانادا این است که شما حق دارید خانواده و همسر خود را با خود همراه کنید. همچنین می‌توانید پس از اتمام تحصیلات خود برای مجوز کار آزاد در کانادا اقدام کنید. کانادا مقصدی ایده آل برای دانشجویان بین المللی است زیرا دولت کانادا حق کار را در حین تحصیل فراهم می‌کند. ویزای دانشجویی بسته به مقطع تحصیلی شما مدت زمان مشخصی دارد و پس از اتمام تحصیل می‌توانید آن را تبدیل به ویزای دیگری مانند ویزای کاری کنید یا به کشور خود بازگردید.

 

ویزا برای افرادی که می‌خواهند اعضای بدن خود را اهدا کنند

تحت این ویزا، افراد خارجی می‌توانند با هدف اهدای عضو ( و به صورت بالقوه نجات جان یک فرد) به یک مقیم کانادا که به کمک پزشکی نیاز دارد، وارد کانادا شوند. البته متقاضیان این ویزا باید به طور موقت به کانادا بیایند و از اشتغال به کار یا تحصیل خودداری کنند و به شرایط ورود خود به کانادا احترام بگذارند. بنابراین این یک ویزای موقت و تنها با هدف کمک پزشکی خواهد بود.

 

ویزا برای افرادی که با هدف تولد فرزند وارد کانادا می‌شوند

این ویزا موقت است و معمولاً تا حداکثر ۶ ماه اعتبار دارد. این به زنان اجازه می‌دهد تا برای ملاقات با خانواده، دوستان یا سفر به کانادا بروند، اما در عین حال به بیمارستان مراجعه کرده و برای زایمان نیز کمک بگیرند. این نوع ویزا البته مزایای پزشکی و اجتماعی مختص شهروندان کانادایی را تامین نمی‌کند و تنها به خانم باردار اجازه می‌دهد به بیمارستان برود و هزینه درمان زایمان را نیز باید بپردازد. پس از زایمان، فرزند به طور خودکار شهروند کانادا خواهد شد.

 

ویزای دیپلماتیک یا سیاسی کانادا

دارندگان پاسپورت‌های دیپلماتیک، رسمی و خدماتی از کشورهای مورد نیاز ویزا، برای بازدید از کانادا نیاز به ویزا دارند. نام این ویزا ویزای دیپلماتیک است و شرایط خاص مربوط به خودش را دارد. هدف از سفر به کانادا نیز باید مربوط به کاری سیاسی یا دیپلماتیک باشد.

 

ویزای محرمانه کانادا

این ویزا نوعی ویزای خاص کوتاه مدت است و به افرادی اعطا می‌شود که توسط دولت کانادا و برای انجام کاری خاص و ویژه دعوت شده باشند. ویزای محرمانه کانادا با ویزایی که برای افراد دیپلمات و دولتی صادر می‌شود متفاوت است و حداکثر تا ۶۰ روز اعتبار دارد.

 

اقامت دایم کانادا

 

ویزای دائم کانادا

راه‌هایی برای اخذ اقامت کانادا‌ به صورت دایمی نیز وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیرند:

ویزای برنامه نامزد استانی

تمام استان‌ها و مناطق کانادا با دولت کانادا توافق‌نامه‌ای برای معرفی مهاجرانی که مایل به اقامت در استان هستند، دارند. این برنامه‌ها در واقع زیرمجموعه‌ای از برنامه‌های سرمایه گذاری هستند و هر استان معیارهای واجد شرایط مخصوص به خود را دارد.

برنامه اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس انتری راه اصلی دولت کانادا برای ارائه اقامت دائم به کارگران ماهر (Skilled worker) است. نامزدهای واجد شرایط برای این برنامه، مشخصات خود را در وب سایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال می‌کنند. یک سیستم امتیازبندی جامع (CRS) وجود داردکه به عوامل مختلفی مانند سن، سابقه کاری، دانش زبان و تحصیلات فرد باز می‌گردد. در صورتی که امتیاز لازم را داشته باشید می‌توانید برای مراحل بعدی اقدام کنید.

برنامه ویزای استارتاپ

ویزای استارتاپ برای افرادی است که مایلند در اقتصاد کانادا مشارکت داشته باشند و به آن کمک کنند. سرمایه گذاری حداقلی در این برنامه حدود 300000 دلار کانادا پیش بینی می‌شود. همچنین فرد باید متعهد به مالکیت و مدیریت یک سوم از بیزنس کانادا نیز باشد. ایجاد و حفظ اشتغال در مدت سه سال پس از حضور در کشور از ضروریات دیگر این برنامه است.

ویزای افراد خانواده

یک فرد دارای اقامت کانادا (چه به صورت موقت، دایم یا دارای شهروندی) می‌تواند اعضای خانواده خود را به کانادا ببرد و اقامت آن‌ها را تامین کند. برای مثال همسر یک فرد کانادایی یا فرد دارای اقامت کانادا می‌تواند با استفاده از ویزای همسر به کانادا برود. به علاوه فرزندان زیر سن قانونی نیز می‌توانند به واسطه اقامت یکی از والدین، اقامت خود را دریافت کنند. این ویزا می‌تواند بنا بر شرایط اقامت فرد اسپانسر، دایمی یا موقت باشد.

 

ویزای اکسپرس اینتری

 

جمع بندی

در این مقاله به مهم‌ترین انواع ویزای کانادا پرداختیم. با توجه به شرایط خود می‌توانید راه خود را برای ورود به کانادا پیدا کنید و دارای یکی از انواع ویزای موقت یا دایم کانادا شوید. البته آژانس مسافرتی ماهبدپرواز می‌تواند در این راه همراه شما باشد و با راحت‌تر کردن پروسه‌ی اخذ ویزای کانادا، مسیر هموارتری را پیش روی شما قرار دهد.

 

جدیدترین ها

هتل های قدیمی جهان

قدیمی ترین هتل های جهان هتل ها در سراسر جهان پراکنده شده اند. بسیاری از هتل ها تغییر کاربری داده ا...
انواع ویزای اروپا

انواع ویزای کانادا

بسیاری از مردم مایل به سفر، تحصیل یا مهاجرت به کانادا هستند اما بهترین راه را برای انجام این کار نم...

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یا همان ویزای والدین کانادا، نوعی ویزای مولتیپل کانادا است که امکان چند بار ورود ب...

ویزای محرمانه کانادا

ویزای محرمانه کانادا، نوعی ویزای اقامت موقت کانادا می باشد. این ویزای کانادا قوانینی مشابه ویزای دی...

ویزای کار در تعطیلات کانادا

آیا به اخذ ویزای مولتیپل کانادا و کار در کشور کانادا در زمان تعطیلات علاقه دارید؟ خب در این صورت شم...
تماس با پشتیبانی

ماهبدپرواز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8 الی 13:30 پاسخگوی شما عزیزان می‌باشد.